Magia Świąt Bożego Narodzenia w klasie IId

Mikołajowe spotkanie

6 grudnia zawitał do naszej klasy Mikołaj, który obdarował grzeczne dzieci prezentami. Spotkanie było naprawdę wielkim przeżyciem dla wszystkich uczniów. To jest ten moment, kiedy najmłodsi cieszą się każdą taką chwilą.

Dlatego warto organizować takie przedsięwzięcia, które nie tylko pielęgnują naszą tradycję, ale nade wszystko sprawiają radość innym. Przed spotkaniem z Mikołajem, uczniowie mieli czas na wspaniałą zabawę przy muzyce. Kiedy nadszedł ten upragniony moment spotkania „oko w oko ze Świętym” dzieciaki nie ukrywały swojego szczęścia.

Dziękuję tym, którzy pomogli zorganizować to niezwykłe spotkanie.

Z życzeniami do Seniorów

Od kilku lat nasza szkoła współpracuje z Klubem Mirage, a Pani Bożena Janakowska już wielokrotnie gościła na spotkaniach z Seniorami. W tym roku grupa naszych uczniów przygotowała życzenia i wiersz o tematyce świątecznej, które zaprezentowała Seniorom. Dzieci były niezmiernie przejęte, że przed taką publicznością będą występować. Uczniowie klasy IId godnie reprezentowali naszą szkołę. Po złożeniu życzeń obdarowali zebranych drobnymi upominkami przygotowanymi przez uczniów uczęszczających do świetlicy szkolnej.

Piernikowe warsztaty

19 grudnia przy wsparciu rodziców zorganizowano warsztaty zdobienia pierników. Dzieci miały okazję nie tylko wspaniałej zabawy, rozwijania swoich zdolności manualnych i artystycznych, ale także mogły już poczuć atmosferę i zapach świąt. Zaangażowanie dzieciaków w ozdabianie swoich pierniczków było niebywałe. Pracowały nie tylko ręce, ale aktywna była także buzia, która dzisiaj przybierała kolory lukrów zdobiących słodkości. Już nie możemy doczekać się kolejnego grudnia, kiedy znowu staniemy się artystami – cukiernikami.

Stroiki i życzenia dla pracowników i podopiecznych Hospicjum św. Łazarza

19 grudnia w godzinach popołudniowych uczniowie klasy II d wraz z rodzicami i wychowawcą zebrali się, aby wspólnie w ramach wolontariatu przygotować stroiki dla podopiecznych hospicjum. Muszę powiedzieć, że zaangażowanie zarówno moich wychowanków, jak i ich rodziców zasługuje na podziw i uznanie. To bardzo ważne, że w tym przedświątecznym zbieganiu są ludzie, którzy potrafią się zatrzymać, oddać trochę swego czasu innym. W czasie robienia stroików wspólnie pokolędowaliśmy, a jedna z naszych mam akompaniowała nam na gitarze. Wieczór był magiczny i piękny. Udało nam się stworzyć taką małą klasową wspólnotę. W tym roku pomagała nam pani Bożena Janakowska, za co dziękujemy. Wyrazy wdzięczności składam również moim dzieciakom i ich rodzicom. Do kolejnego spotkania.

Komunikaty

W okresie wakacyjnym sekratariat czynny w godzinach od 9:00 do 12:00. 


 

 

 Rada Rodziców przy Szkole Podstawowej nr 89

os. Piastów 34a
31-624 Kraków

Nr Konta:   Bank PKO  BP  69 1020 2906 0000 1802 0355 6321

slonko

edziennik

edziennik

spzlink2

naszeszkoly

ewidencja

bezpieczne wakacje

kuratorium

portal krakowa

Zintegrowana Policja

logo oke

baner kompetencje na szostke

Uniwersytet Dzieci logo kolor

akademiaprzyszlosci

logo ppp

sieciaki

logoBIP