Błysk rekina

25 października klasy 8a, 8c i 8d wraz z wychowawcami miały okazję obejrzeć spektakl pt. "Błysk rekina" wystawiany w Teatrze Ludowym. Oto komentarze uczniów po obejrzeniu przedstawienia:

"Przedstawienie było ciekawe. Zaskakująco ukazywało dokładnie świat, z którym się spotykamy, czyli: przemoc, odrzucenie, samotność, przyjaźń, miłość i popularność". (Karol)
"Akcja całego spektaklu dzieje się na dachu wieżowca, gdzie swoją kryjówkę ma Jake - jeden z bohaterów. Jest on samotny i nie bardzo lubiany. Wszystko się zmienia, gdy spotyka Polly. Dzięki niej odkrywa, co to jest przyjaźń". (Zuzanna)
"Każdy z bohaterów przedstawia swoje problemy i życie za pomocą piosenek". (Ismena)
"Każdy z bohaterów posiada inne cechy charakteru. Są to między innymi osoby, które mają dużą wiedzę i chcą się dalej uczyć, ale nie mogą tego robić, ponieważ są zastraszane i prześladowane przez tych, którym wydaje się, że ich uroda i wyćwiczone mięśnie są najważniejszą wartością człowieka". (Szymon)
"Błysk rekina uczy, że warto być sobą, a nie udawać kogoś innego i, że gdy całkiem podporządkujemy się reszcie, nie zawsze wynika z tego coś dobrego..." (Magdalena)
"Spektakl bardzo mi się podobał. Skierowany jest głównie do młodzieży. Uczy tolerancji, akceptacji siebie i innych, zrozumienia. Pokazuje, że czasem warto nie bać się okazywać swoje uczucia, cieszyć się życiem i zastanowić się nad swoim zachowaniem". (Weronika)
"Sztuka została napisana dwadzieścia jeden lat temu, lecz mimo tak dużej przestrzeni czasowej bohaterowie oraz ich perypetie są nam bliskie i wciąż aktualne". (Julia)

Komunikaty

W okresie wakacyjnym sekratariat czynny w godzinach od 9:00 do 12:00. 


 

 

 Rada Rodziców przy Szkole Podstawowej nr 89

os. Piastów 34a
31-624 Kraków

Nr Konta:   Bank PKO  BP  69 1020 2906 0000 1802 0355 6321

slonko

edziennik

edziennik

spzlink2

naszeszkoly

ewidencja

bezpieczne wakacje

kuratorium

portal krakowa

Zintegrowana Policja

logo oke

baner kompetencje na szostke

Uniwersytet Dzieci logo kolor

akademiaprzyszlosci

logo ppp

sieciaki

logoBIP