Błysk rekina

25 października klasy 8a, 8c i 8d wraz z wychowawcami miały okazję obejrzeć spektakl pt. "Błysk rekina" wystawiany w Teatrze Ludowym. Oto komentarze uczniów po obejrzeniu przedstawienia:

"Przedstawienie było ciekawe. Zaskakująco ukazywało dokładnie świat, z którym się spotykamy, czyli: przemoc, odrzucenie, samotność, przyjaźń, miłość i popularność". (Karol)
"Akcja całego spektaklu dzieje się na dachu wieżowca, gdzie swoją kryjówkę ma Jake - jeden z bohaterów. Jest on samotny i nie bardzo lubiany. Wszystko się zmienia, gdy spotyka Polly. Dzięki niej odkrywa, co to jest przyjaźń". (Zuzanna)
"Każdy z bohaterów przedstawia swoje problemy i życie za pomocą piosenek". (Ismena)
"Każdy z bohaterów posiada inne cechy charakteru. Są to między innymi osoby, które mają dużą wiedzę i chcą się dalej uczyć, ale nie mogą tego robić, ponieważ są zastraszane i prześladowane przez tych, którym wydaje się, że ich uroda i wyćwiczone mięśnie są najważniejszą wartością człowieka". (Szymon)
"Błysk rekina uczy, że warto być sobą, a nie udawać kogoś innego i, że gdy całkiem podporządkujemy się reszcie, nie zawsze wynika z tego coś dobrego..." (Magdalena)
"Spektakl bardzo mi się podobał. Skierowany jest głównie do młodzieży. Uczy tolerancji, akceptacji siebie i innych, zrozumienia. Pokazuje, że czasem warto nie bać się okazywać swoje uczucia, cieszyć się życiem i zastanowić się nad swoim zachowaniem". (Weronika)
"Sztuka została napisana dwadzieścia jeden lat temu, lecz mimo tak dużej przestrzeni czasowej bohaterowie oraz ich perypetie są nam bliskie i wciąż aktualne". (Julia)

W okresie wakacyjnym sekratariat czynny w godzinach od 9:00 do 12:00.