Dla Niepodległej klasa IIa i IId.

W roku szkolnym 2018/2019, aby podkreślić szczególny rok dla naszej Ojczyzny – 100-lecie odzyskania Niepodległości, nauczyciele klasy IIa i IId realizują innowację pedagogiczną pt. „Piękna nasza Polska cała” w ramach, której uczniowie uczestniczyli już w dwóch ważnych wydarzeniach.

Pierwszym była wycieczka pt. „Szlakiem pomników i grobów 1914 – 1921” na Cmentarz Rakowicki”. Dzieci dzięki interesującym opowieściom Pani przewodnik mogły dowiedzieć się o naszych przodkach, którzy przyczynili się do odzyskania niepodległości przez Polskę. Walczyli nie tylko bronią, byli tacy, którzy poprzez sztukę – malarstwo (Jan Matejko), teatr (Helena Modrzejewska), bronili i krzewili polską kulturę. Podróż w przeszłość była żywą lekcją historii, dzięki której najmłodsi uczniowie mogli poznać drogi do wolności Ojczyzny od momentu rozbiorów po II Wojnę Światową.

Drugim wydarzeniem, które odbyło się 16 października w klubie Kuźnia był koncert pt. „Drogi ku wolności”. Uczniowie wysłuchali utworów o tematyce patriotycznej takich jak Warszawianka, Pożegnanie Ojczyzny, i inne, granych na fortepianie i skrzypcach oraz poezji prezentowanej przez jednego z aktorów. Na koniec mali widzowie wzięli udział w quizie, gdzie mieli dopasować wiersz do danego utworu muzycznego. Dzieci poradziły sobie z tym zadaniem znakomicie.

Na relację z dalszych przedsięwzięć „Piękna nasza Polska cała” zapraszamy już wkrótce, prosimy zaglądać na stronę internetową naszej szkoły.