Dla Niepodległej klasa IIa i IId.

W roku szkolnym 2018/2019, aby podkreślić szczególny rok dla naszej Ojczyzny – 100-lecie odzyskania Niepodległości, nauczyciele klasy IIa i IId realizują innowację pedagogiczną pt. „Piękna nasza Polska cała” w ramach, której uczniowie uczestniczyli już w dwóch ważnych wydarzeniach.

Pierwszym była wycieczka pt. „Szlakiem pomników i grobów 1914 – 1921” na Cmentarz Rakowicki”. Dzieci dzięki interesującym opowieściom Pani przewodnik mogły dowiedzieć się o naszych przodkach, którzy przyczynili się do odzyskania niepodległości przez Polskę. Walczyli nie tylko bronią, byli tacy, którzy poprzez sztukę – malarstwo (Jan Matejko), teatr (Helena Modrzejewska), bronili i krzewili polską kulturę. Podróż w przeszłość była żywą lekcją historii, dzięki której najmłodsi uczniowie mogli poznać drogi do wolności Ojczyzny od momentu rozbiorów po II Wojnę Światową.

Drugim wydarzeniem, które odbyło się 16 października w klubie Kuźnia był koncert pt. „Drogi ku wolności”. Uczniowie wysłuchali utworów o tematyce patriotycznej takich jak Warszawianka, Pożegnanie Ojczyzny, i inne, granych na fortepianie i skrzypcach oraz poezji prezentowanej przez jednego z aktorów. Na koniec mali widzowie wzięli udział w quizie, gdzie mieli dopasować wiersz do danego utworu muzycznego. Dzieci poradziły sobie z tym zadaniem znakomicie.

Na relację z dalszych przedsięwzięć „Piękna nasza Polska cała” zapraszamy już wkrótce, prosimy zaglądać na stronę internetową naszej szkoły.

Komunikaty

W okresie wakacyjnym sekratariat czynny w godzinach od 9:00 do 12:00. 


 

 

 Rada Rodziców przy Szkole Podstawowej nr 89

os. Piastów 34a
31-624 Kraków

Nr Konta:   Bank PKO  BP  69 1020 2906 0000 1802 0355 6321

slonko

edziennik

edziennik

spzlink2

naszeszkoly

ewidencja

bezpieczne wakacje

kuratorium

portal krakowa

Zintegrowana Policja

logo oke

baner kompetencje na szostke

Uniwersytet Dzieci logo kolor

akademiaprzyszlosci

logo ppp

sieciaki

logoBIP