Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia (ŚDTM) 2018

28 września obchodziliśmy w naszej szkole Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia.

Tego dnia uczniowie na każdym kroku mieli okazję sprawdzić swoje umiejętności. Ściany, drzwi, tablice informacyjne były zapełnione matematycznymi działaniami. Koordynatorki działań wyłoniły wśród uczniów swoich asystentów, którzy to podczas lekcji przeprowadzali krótkie sprawdzenie znajomości z tabliczki mnożenia.

Zwycięzcy otrzymywali symboliczne nagrody. Niektóre działania były bardzo skomplikowane i przeznaczone tylko dla najlepszych. Zaangażowaliśmy całą społeczność szkolną, począwszy od najmłodszych, a skończywszy na rodzicach, którzy przychodzili do szkoły po swoje pociechy. Podczas przerw wyświetlaliśmy tematyczne filmy. Młodzież miała również okazję na sprawdzenie swoich umiejętności podczas matematycznej „Gry w łapki”.
Zachęcamy do ćwiczenia tabliczki każdego dnia!!!
Agnieszka Karwas
Anna Ujejska