Światowy Tydzień Matematyki 2018

Drodzy uczniowie w związku ze Światowym Tygodniem Matematyki zapraszamy Was do wspólnej zabawy. Zapoznacie się z krótkimi filmikami, które pokażą Wam, że matematyka może być interesująca i ciekawa. Wybierzecie się w matematyczną podróż po świecie Wybuchających Kropek.

Każde pytanie ma wartość w wybuchach. Zwiedzając kolejne wyspy, będziecie poszerzać nie tylko swoje umiejętności matematyczne, informatyczne, ale i te dotyczące logicznego myślenia. Swoją wyprawę zacznijcie od wyspy MECHANIA, to będzie doskonały wstęp do niezwykłej przygody matematycznej. Tam po obejrzeniu pierwszego filmu spróbujcie odwiedzić poszczególne stacje kosmiczne. Zaangażujcie się w ogólnoświatowy projekt. Przeprowadźcie te same doświadczenia, co Wasi rówieśnicy na całym Świecie.

Wejście do gry znajdziecie pod linkiem:

Zachęcamy do zabawy całe rodziny!

Agnieszka Karwas

Anna Ujejska