Europejski Dzień Języków Obcych

26 września w całej Europie obchodzony jest Europejski Dzień Języków Obcych. Nasza szkoła również przyłączyła się do tego święta. Uczniowie mieli okazję uczestniczyć w dwóch konkursach przeprowadzanych po raz pierwszy na szkolnych tabletach. Oto wyniki konkursów:

Konkurs "Czy znasz flagi europejskie?" klasy 4 - 5
I miejsce - drużyna z kl. 5 c, II miejsce - drużyna z kl. 5 b, III miejsce - drużyna z kl. 4 c
klasy 6 - 8
I miejsce - drużyna z kl. 8 d, II miejsce - drużyna z kl. 7 a, III miejsce - drużyna z kl. 6 b
Konkurs "Co wiesz na temat języków europejskich?" klasy 4 - 5
I miejsce - drużyna z kl. 5 f, II miejsce - drużyna z kl. 4 a, III miejsce - drużyna z kl. 4 c
klasy 6 - 8
I miejsce - drużyna z kl. 8 d, II miejsce - drużyna z kl. 8 c, III miejsce - drużyna z kl. 8 e

Także na szkolnym korytarzu można było sprawdzić swoja znajomość języków obcych. Na uczniów czekały liczne gry i zadania językowe, które cieszyły się ogromnym zainteresowaniem. Słodycze rozdawane za dobrze rozwiązane zadania ufundowała Rada Rodziców.

Agnieszka Kruk