MIĘDZYSZKOLNY KONKURS NA POTRAWĘ KULINARNĄ Z OKRESU POLSKI NIEPODLEGŁEJ

Nauczyciele przedmiotów przyrodniczych Szkoły Podstawowej nr 89 w Krakowie organizują dzielnicowy konkurs „Przepis na potrawę z okresu Polski Niepodległej” pod patronatem Rady Dzielnicy XV w Krakowie. Zapraszamy do udziału w konkursie wszystkich uczniów krakowskich Szkół Podstawowych z Dzielnicy XV .

Cele konkursu:
• pogłębienie świadomości uczniów na temat zdrowego odżywiania, a także kształtowanie postawy odpowiedzialności za własne zdrowie;
• poznanie potraw naszych przodków;
• zdobywanie umiejętności kulinarnych poprzez komponowanie receptur i przygotowywanie potraw;
• poznawanie i propagowanie zasad bezpieczeństwa żywności;
• integracja rodziny.
Regulamin konkursu:
1. Uczniowie mają za zadanie przygotowanie przepisu na potrawę (przystawkę, danie główne lub deser) z wykorzystaniem przepisów dawnej kuchni polskiej. Nazwa dania powinna być związana ze Świętem Niepodległości.
2. Prosimy o zorganizowanie etapu szkolnego na pierwszym (klasy 1-3) i drugim (klasy 4-8) poziomie edukacyjnym i wyłonienie z każdego etapu po trzech laureatów. W realizacji zadania mogą pomagać rodzice.
3. Potrawę należy wykonać w domu i zrobić zdjęcie. Należy podać nazwę dania, która powinna być związana ze Świętem Niepodległości. W przepisie wymieniamy wszystkie składniki potrawy wraz z ich ilościami oraz sposób przygotowania dania. Załączyć należy zdjęcie potrawy w formacie JPG rozdzielczość 600*800. Przepis powinien być napisany czcionką 12 Verdana. Format A4.
4. Wyłonione przepisy na etapie szkolnym wraz ze zdjęciami należy przesyłać drogą mailową na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript. wraz z podaniem imienia, nazwiska ucznia, klasy i szkoły. Pocztą należy wysłać zgodę rodziców na udział ucznia w konkursie i możliwość zaprezentowania przepisu i zdjęcia na stronie Szkoły Podstawowej nr 89 w Krakowie. Zgoda w załączniku.
5. Termin nadsyłania przepisów ustala się na 9 listopada 2018 r.
6. Rozstrzygnięcie konkursu do 30 listopada 2018r.
7. Nagrodzimy najoryginalniejsze przepisy.

Serdecznie zapraszamy do udziału w konkursie

NAUCZYCIELE SP 89 w Krakowie.