MIĘDZYSZKOLNY KONKURS NA POTRAWĘ KULINARNĄ Z OKRESU POLSKI NIEPODLEGŁEJ

Nauczyciele przedmiotów przyrodniczych Szkoły Podstawowej nr 89 w Krakowie organizują dzielnicowy konkurs „Przepis na potrawę z okresu Polski Niepodległej” pod patronatem Rady Dzielnicy XV w Krakowie. Zapraszamy do udziału w konkursie wszystkich uczniów krakowskich Szkół Podstawowych z Dzielnicy XV .

Cele konkursu:
• pogłębienie świadomości uczniów na temat zdrowego odżywiania, a także kształtowanie postawy odpowiedzialności za własne zdrowie;
• poznanie potraw naszych przodków;
• zdobywanie umiejętności kulinarnych poprzez komponowanie receptur i przygotowywanie potraw;
• poznawanie i propagowanie zasad bezpieczeństwa żywności;
• integracja rodziny.
Regulamin konkursu:
1. Uczniowie mają za zadanie przygotowanie przepisu na potrawę (przystawkę, danie główne lub deser) z wykorzystaniem przepisów dawnej kuchni polskiej. Nazwa dania powinna być związana ze Świętem Niepodległości.
2. Prosimy o zorganizowanie etapu szkolnego na pierwszym (klasy 1-3) i drugim (klasy 4-8) poziomie edukacyjnym i wyłonienie z każdego etapu po trzech laureatów. W realizacji zadania mogą pomagać rodzice.
3. Potrawę należy wykonać w domu i zrobić zdjęcie. Należy podać nazwę dania, która powinna być związana ze Świętem Niepodległości. W przepisie wymieniamy wszystkie składniki potrawy wraz z ich ilościami oraz sposób przygotowania dania. Załączyć należy zdjęcie potrawy w formacie JPG rozdzielczość 600*800. Przepis powinien być napisany czcionką 12 Verdana. Format A4.
4. Wyłonione przepisy na etapie szkolnym wraz ze zdjęciami należy przesyłać drogą mailową na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript. wraz z podaniem imienia, nazwiska ucznia, klasy i szkoły. Pocztą należy wysłać zgodę rodziców na udział ucznia w konkursie i możliwość zaprezentowania przepisu i zdjęcia na stronie Szkoły Podstawowej nr 89 w Krakowie. Zgoda w załączniku.
5. Termin nadsyłania przepisów ustala się na 9 listopada 2018 r.
6. Rozstrzygnięcie konkursu do 30 listopada 2018r.
7. Nagrodzimy najoryginalniejsze przepisy.


Serdecznie zapraszamy do udziału w konkursie

NAUCZYCIELE SP 89 w Krakowie.

Komunikaty

 Szczegółowe informacje dotyczące postępowania rekrutacyjnego na rok szkolny 2019/2020 do klas pierwszych, dostępne są w zakładce REKRUTACJA.

 


 

 

 Rada Rodziców przy Szkole Podstawowej nr 89

os. Piastów 34a
31-624 Kraków

Nr Konta:   Bank PKO  BP  69 1020 2906 0000 1802 0355 6321

slonko

edziennik

edziennik

spzlink2

naszeszkoly

ewidencja

bezpieczne wakacje

kuratorium

portal krakowa

Zintegrowana Policja

logo oke

baner kompetencje na szostke

Uniwersytet Dzieci logo kolor

akademiaprzyszlosci

logo ppp

sieciaki

logoBIP