Dziennik elektroniczny - aplikacja mobilna - informacja

Zaproszenie do korzystania z bezpłatnej aplikacji mobilnej dla systemu dziennika elektronicznego dla rodziców i uczniów.

Szanowni Państwo,
Od 1 września 2018 r. rodzice i uczniowie mogą bezpłatnie korzystać z aplikacji mobilnej dla systemu dziennika elektronicznego.

Zapewnienie pełnego, swobodnego i mobilnego dostępu do wszelkich informacji dotyczących postępów w nauce, absencji, planów lekcji oraz różnorodnych aspektów wychowawczych dziecka, a także informacji o działaniach i akcjach edukacyjnych, wychowawczych, pedagogicznych, społecznych podejmowanych przez szkołę jest odpowiedzią Gminy Miejskiej Kraków na potrzeby artykułowane w tej sprawie przez Zespoły Doradcze Rodziców działających przy Prezydencie Miasta Krakowa jak również przez Zespoły Doradcze Dyrektorów Szkół i Placówek.
Aby rozpocząć korzystanie z aplikacji Nasze Szkoły należy:
• od 1 września br. pobrać aplikację ze sklepu Google Play (dla urządzeń z Androidem
w wersji od 4.4) lub AppStore (dla urządzeń z systemem iOS w wersji od 9.0),
• zalogować się do rozwiązania LIBRUS Synergia, wybrać z menu Aplikacje Mobilne
i wyświetlić na ekranie kod QR,
• zeskanować kod QR za pomocą urządzenia mobilnego, na którym została zainstalowana aplikacja Nasze Szkoły.
W aplikacji mobilnej Nasze Szkoły i systemie Librus Synergia dostępna będzie Pomoc, która przeprowadzi Państwa przez proces pierwszego logowania do aplikacji.
Aplikacja mobilna Nasze Szkoły umożliwi Państwu m.in. monitorowanie postępów w nauce dziecka, sprawdzanie nieobecności i spóźnień, przeglądanie planu lekcji, wprowadzanych do niego zmian oraz zastępstw, wgląd do aktualnego kalendarza szkolnego, przeglądanie danych bez dostępu do Internetu (praca w trybie off-line), zapoznanie się z ogłoszeniami szkolnymi, wysyłanie wiadomości, otrzymywanie powiadomień, korzystanie z funkcji Multikonta (która umożliwia szybkie przełączanie się pomiędzy wieloma kontami dzieci bez potrzeby każdorazowego logowania się - dotyczy szkół samorządowych) oraz wiele innych.
Aplikacja Nasze Szkoły została przygotowana dla Miasta Krakowa jako dedykowane rozwiązanie dla rodziców i uczniów uczęszczających do szkół samorządowych, które korzystają z dziennika elektronicznego firmy Librus.
W odniesieniu do rodziców i uczniów, którzy uczęszczają do szkół niesamorządowych, firma Librus udostępnia odrębną aplikację o nazwie Aplikacja Librus, do korzystania z której konieczne jest założenie tzw. Konta LIBRUS (począwszy od 1 września). Aplikacja Nasze Szkoły dedykowana dla szkół samorządowych i nie wymaga zakładania Konta LIBRUS.

Rodzice posiadający więcej dzieci, w tym np. jedno w szkole niesamorządowej mogą skorzystać z obu aplikacji jednocześnie lub tylko z Aplikacji Librus (aby wygodnie przełączać się pomiędzy kontami wszystkich swoich dzieci). Wtedy jednak, w odniesieniu do kont uczniów szkół samorządowych, Aplikacja Librus aktywuje się do pełnej wersji w sposób automatyczny.
„Jestem przekonana, że całodobowa dostępność jaką zapewnia aplikacja mobilna dla dziennika elektronicznego usprawni kontakt ze szkołą. Uczniom i Rodzicom – jako jej użytkownikom życzę samych pozytywnych przekazów w nowym roku szkolnym” - Katarzyna Król Zastępca Prezydenta ds. Edukacji i Sportu.