Dziennik elektroniczny - aplikacja mobilna - informacja

Zaproszenie do korzystania z bezpłatnej aplikacji mobilnej dla systemu dziennika elektronicznego dla rodziców i uczniów.

Szanowni Państwo,
Od 1 września 2018 r. rodzice i uczniowie mogą bezpłatnie korzystać z aplikacji mobilnej dla systemu dziennika elektronicznego.

Zapewnienie pełnego, swobodnego i mobilnego dostępu do wszelkich informacji dotyczących postępów w nauce, absencji, planów lekcji oraz różnorodnych aspektów wychowawczych dziecka, a także informacji o działaniach i akcjach edukacyjnych, wychowawczych, pedagogicznych, społecznych podejmowanych przez szkołę jest odpowiedzią Gminy Miejskiej Kraków na potrzeby artykułowane w tej sprawie przez Zespoły Doradcze Rodziców działających przy Prezydencie Miasta Krakowa jak również przez Zespoły Doradcze Dyrektorów Szkół i Placówek.
Aby rozpocząć korzystanie z aplikacji Nasze Szkoły należy:
• od 1 września br. pobrać aplikację ze sklepu Google Play (dla urządzeń z Androidem
w wersji od 4.4) lub AppStore (dla urządzeń z systemem iOS w wersji od 9.0),
• zalogować się do rozwiązania LIBRUS Synergia, wybrać z menu Aplikacje Mobilne
i wyświetlić na ekranie kod QR,
• zeskanować kod QR za pomocą urządzenia mobilnego, na którym została zainstalowana aplikacja Nasze Szkoły.
W aplikacji mobilnej Nasze Szkoły i systemie Librus Synergia dostępna będzie Pomoc, która przeprowadzi Państwa przez proces pierwszego logowania do aplikacji.
Aplikacja mobilna Nasze Szkoły umożliwi Państwu m.in. monitorowanie postępów w nauce dziecka, sprawdzanie nieobecności i spóźnień, przeglądanie planu lekcji, wprowadzanych do niego zmian oraz zastępstw, wgląd do aktualnego kalendarza szkolnego, przeglądanie danych bez dostępu do Internetu (praca w trybie off-line), zapoznanie się z ogłoszeniami szkolnymi, wysyłanie wiadomości, otrzymywanie powiadomień, korzystanie z funkcji Multikonta (która umożliwia szybkie przełączanie się pomiędzy wieloma kontami dzieci bez potrzeby każdorazowego logowania się - dotyczy szkół samorządowych) oraz wiele innych.
Aplikacja Nasze Szkoły została przygotowana dla Miasta Krakowa jako dedykowane rozwiązanie dla rodziców i uczniów uczęszczających do szkół samorządowych, które korzystają z dziennika elektronicznego firmy Librus.
W odniesieniu do rodziców i uczniów, którzy uczęszczają do szkół niesamorządowych, firma Librus udostępnia odrębną aplikację o nazwie Aplikacja Librus, do korzystania z której konieczne jest założenie tzw. Konta LIBRUS (począwszy od 1 września). Aplikacja Nasze Szkoły dedykowana dla szkół samorządowych i nie wymaga zakładania Konta LIBRUS.

Rodzice posiadający więcej dzieci, w tym np. jedno w szkole niesamorządowej mogą skorzystać z obu aplikacji jednocześnie lub tylko z Aplikacji Librus (aby wygodnie przełączać się pomiędzy kontami wszystkich swoich dzieci). Wtedy jednak, w odniesieniu do kont uczniów szkół samorządowych, Aplikacja Librus aktywuje się do pełnej wersji w sposób automatyczny.
„Jestem przekonana, że całodobowa dostępność jaką zapewnia aplikacja mobilna dla dziennika elektronicznego usprawni kontakt ze szkołą. Uczniom i Rodzicom – jako jej użytkownikom życzę samych pozytywnych przekazów w nowym roku szkolnym” - Katarzyna Król Zastępca Prezydenta ds. Edukacji i Sportu.

Komunikaty

 Szczegółowe informacje dotyczące postępowania rekrutacyjnego na rok szkolny 2019/2020 do klas pierwszych, dostępne są w zakładce REKRUTACJA.

 


 

 

 Rada Rodziców przy Szkole Podstawowej nr 89

os. Piastów 34a
31-624 Kraków

Nr Konta:   Bank PKO  BP  69 1020 2906 0000 1802 0355 6321

slonko

edziennik

edziennik

spzlink2

naszeszkoly

ewidencja

bezpieczne wakacje

kuratorium

portal krakowa

Zintegrowana Policja

logo oke

baner kompetencje na szostke

Uniwersytet Dzieci logo kolor

akademiaprzyszlosci

logo ppp

sieciaki

logoBIP