Akademia Młodego Krakowianina

W roku szkolnym 2017/2018 uczniowie klas drugich z naszej szkoły brali udział w projekcie Akademia Młodego Krakowianina. Uczniowie poznali działalność niektórych instytucji i spółek nadzorowanych przez samorząd krakowski, zdobyli i poszerzyli wiedzę na temat miejskiej infrastruktury, gospodarki odpadami czy wodociągów.

Zobaczyli nowo powstałe obiekty. Uczestniczyli również w zajęciach prowadzonych przez pracowników MOPS-u „Nie przemocy”. Po zakończeniu tych zajęć uczniowie potrafili rozpoznawać i nazywać emocje – u siebie i innych, nauczyli się co mogą zrobić, gdy ktoś robi coś, co mu się nie podoba lub je krzywdzi, ćwiczyli umiejętność zachowań asertywnych. Zajęcia w formie bezpiecznej zabawy pozwoliły budować wśród dzieci umiejętności reagowania w różnych trudnych sytuacjach.