Wyprawka szkolna pierwszoklasisty

Plecak – aby służył dziecku jak najlepiej powinien być lekki, usztywniony, w odpowiednim rozmiarze. Koniecznie należy sprawdzić wagę samego plecaka, gdyż mały uczeń nie powinien dźwigać na plecach więcej, niż 3-4 kg (Światowa Organizacja Zdrowia określiła prawidłowy ciężar plecaka czy tornistra jako nieprzekraczający 10% masy ciała dziecka).

Same zeszyty, podręczniki i przybory szkolne stanowią już nie lada obciążenie dla wiotkiego kręgosłupa dziecka, wskazane jest więc, by zadbać o jak najniższą wagę tornistra- około 1 kg to absolutne maksimum. Bardzo ważne jest, by w tornistrze znajdowała się odpowiednia ilość sztywnych przegródek, co ułatwi dziecku zachowanie porządku oraz pozwoli oddzielić zeszyty od drugiego śniadania.

Pierwszoklasiści mają możliwość pozostawienia części podręczników, ćwiczeń i zeszytów w szkole.

Piórnik – dziecko powinno wybrać go samo, ale zadbajmy by nie był ogromny.

W piórniku powinny znaleźć się: ołówki (2 średniej miękkości - B, 2B, najlepiej trójkątne),

dobra gumka myszka, linijka (krótka-mieszcząca się w piórniku) nożyczki, klej w sztyfcie, kredki ołówkowe miękko kolorujące(podstawowe kolory- cienkie i grube), temperówka z pojemniczkiem, pióro (od drugiego semestru).

• Zeszyty:
  • Strój sportowy (biała koszulka, ciemne spodenki, tenisówki na jasnej podeszwie); worek na
  • Strój galowy
  • Obuwie na zmianę na jasnej podeszwie (w podpisanym worku)
  • Pojemnik na śniadanie
  • 2 bloki techniczne białe A4 (najlepiej 240g/m2)
  • 2 bloki techniczne kolorowe A4
  • papier kolorowy (duży i mały)
  • kredki pastele
  • kredki Bambino woskowe
  • klej Magic

o po 2 - 16 kartkowe w kratkę i w kolorowe linie (najlepiej Oxford)

o 32 kartkowy w kratkę (najlepiej Oxford)-do korespondencji .

strój sportowy

o dziewczynki: biała bluzka, granatowa lub czarna spódniczka, białe rajstopy, wizytowe buty

o chłopcy: biała koszula, granatowe lub czarne spodnie, wizytowe buty

Basen czepek gumowy podpisany z przodu imieniem dziecka, strój kąpielowy/kąpielówki (krótkie, przylegające), klapki, okulary, ręcznik, suszarka, dodatkowy lekki plecak