„Dobrze jemy ze szkołą na widelcu”

W roku szkolnym 2017/2018 nasza szkoła przystąpiła do programu edukacyjnego „Dobrze jemy ze szkołą na widelcu”. Uczniowie edukacji wczesnoszkolnej aktywnie włączyli się w działania promujące zdrowe odżywianie.

Każda klasa uczestniczyła w lekcjach, podczas których nie tylko poznawała moc smakową i odżywczą ziół, analizowała piramidę żywieniową, udzielała odpowiedzi na pytania, „Dlaczego jedzenie jest ważne”, ale również przygotowała warsztaty kulinarne, gdzie każde dziecko robiło swój własny serek lub jogurt owocowy. Uczniowie przekonali się, że nie trzeba używać cukru, by jogurt był smaczny. Wystarczą dobre, owoce i fantazja na temat smaków. Wszystkie przygotowane przekąski nie tylko ładnie wyglądały, ale również bardzo nam smakowały. Oprócz tych działań, poszczególne oddziały włączyły się w przygotowanie klasowego plakatu zachęcającego do prawidłowego żywienia. Prace zostały wyeksponowane na drzwiach każdej Sali, w której uczą się dzieci. To taka nasza wizytówka, mówiąca o tym, że pomimo tego, iż nasi uczniowie są jeszcze mali, to już dużo wiedzą o zdrowym jedzeniu. Na koniec przygotowano spotkanie wszystkich uczniów edukacji wczesnoszkolnej, na którym podsumowano działania zmierzające do promocji zdrowia. Każda klas wykrzyczała wtedy swoje hasło zachęcające do tego, by zdrowo żyć.