Jak Szkoła Podstawowa nr 89 przystąpiła do sieci szkół promujących zdrowie? - trochę historii.

W dniu 24 maja 2018r społeczność szkoły zebrała się na spotkaniach podsumowujących działania szkoły promującej zdrowie. W 2003r nauczyciele naszej szkoły podjęli inicjatywę wstąpienia do sieci Szkół Promujących Zdrowie. Założono zespół do spraw promocji zdrowia, który zaczął organizować dla społeczności szkolnej różne wydarzenia.

W 2004 roku odbył się pierwszy festyn promujący zdrowotne zachowania oraz Międzyszkolny Konkurs Promocji Zdrowia dla szkół nowohuckich. W październiku 2004r naszej szkole przyznano Wojewódzki Certyfikat przynależności do Małopolskiej Sieci Szkół Promujących Zdrowie, który został odnowiony w 2014r. W kolejnych latach organizowano festyny z udziałem służb ratowniczych: straży pożarnej, policji i ratowników medycznych. Corocznie podejmowano działania w zakresie promocji zdrowia, odbyło się sześć edycji festynu rodzinnego i osiem edycji konkursu Szkoły Promującej zdrowie, zdobyliśmy wyróżnienie w konkursie promującym Zalecenia Europejskiego Kodeksu Walki z rakiem. W kalendarium szkolne wpisały się na stałe dni zdrowia. Od kilku lat zajmujemy się problemami z głodem i brakiem wody w krajach globalnego południa oraz organizujemy specjalne dni poświęcone problemom zdrowotnym i ochronie przyrody: Dzień drzewa, Dzień ryby, Dzień z niepełnosprawnością, Dzień zszarganych nerwów, Dzień wody, Dni Ziemi. Dzień owocowo –warzywny.
Obecnie społeczność szkoły od lat bierze udział w następujących programach:
• Ogólnopolski Program Edukacyjny „Trzymaj Formę!" współorganizowany jest przez Główny Inspektorat Sanitarny oraz Polską Federację Producentów Żywności Związek Pracodawców w ramach realizacji strategii WHO dotyczącej diety, aktywności fizycznej i zdrowia.
• Mleko i owoce w szkole – Organizowany przez Agencję Ryku Rolnego w programie uczestniczą uczniowie klas 1-5;
• Nie pal przy mnie proszę – organizacja Sanepid - promujący działania przeciwko paleniu czynnemu i biernemu realizowany w klasach 1-3;
• Ratujemy i uczymy ratować - pod patronatem Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy realizowany w klasach 1-3 przez nauczycieli świetlicy.
W tym roku realizowane są dwa nowe programy "Szkoła na widelcu oraz Powietrze bez śmieci” oraz liczne konkursy promujące zdrowy styl życia.
W bieżącym roku zespół nauczycieli pod przewodnictwem Wioletty Bętkowskiej dokonał ewaluacji działań szkoły promującej zdrowie w zakresie czterech standardów.
Zdjęcia ze spotkań można obejrzeć poniżej.
Szkolny koordynator: Alicja Klimek

Komunikaty

Kontakt z sekretariatem szkoły możliwy jedynie pod numerem telefonu

660 63 73 73


 

Zwracamy się do Państwa z serdeczną prośbą o przekazanie 1% odpisu  podatku na rzecz Stowarzyszenia Pomocy Szkole Małopolska.
Rubryka: numer KRS - 0000052078
Rubryka: informacje uzupełniające - cel szczegółowy - należy wpisać:
dla Szkoły Podstawowej 89 Kraków.

Szczegółowe informacje w Librusie.


 

W zakładce REKRUTACJA można już znaleźć aktualny harmonogram rekrutacji do klasy pierwszej na rok szkolny 2020/21.


 

 Rada Rodziców przy Szkole Podstawowej nr 89

os. Piastów 34a
31-624 Kraków

Nr Konta:   Bank PKO  BP  69 1020 2906 0000 1802 0355 6321

slonko

edziennik

edziennik

spzlink2

naszeszkoly

ewidencja

bezpieczne wakacje

kuratorium

portal krakowa

Zintegrowana Policja

logo oke

baner kompetencje na szostke

Uniwersytet Dzieci logo kolor

akademiaprzyszlosci

logo ppp

sieciaki

logoBIP