Jak Szkoła Podstawowa nr 89 przystąpiła do sieci szkół promujących zdrowie? - trochę historii.

W dniu 24 maja 2018r społeczność szkoły zebrała się na spotkaniach podsumowujących działania szkoły promującej zdrowie. W 2003r nauczyciele naszej szkoły podjęli inicjatywę wstąpienia do sieci Szkół Promujących Zdrowie. Założono zespół do spraw promocji zdrowia, który zaczął organizować dla społeczności szkolnej różne wydarzenia.

W 2004 roku odbył się pierwszy festyn promujący zdrowotne zachowania oraz Międzyszkolny Konkurs Promocji Zdrowia dla szkół nowohuckich. W październiku 2004r naszej szkole przyznano Wojewódzki Certyfikat przynależności do Małopolskiej Sieci Szkół Promujących Zdrowie, który został odnowiony w 2014r. W kolejnych latach organizowano festyny z udziałem służb ratowniczych: straży pożarnej, policji i ratowników medycznych. Corocznie podejmowano działania w zakresie promocji zdrowia, odbyło się sześć edycji festynu rodzinnego i osiem edycji konkursu Szkoły Promującej zdrowie, zdobyliśmy wyróżnienie w konkursie promującym Zalecenia Europejskiego Kodeksu Walki z rakiem. W kalendarium szkolne wpisały się na stałe dni zdrowia. Od kilku lat zajmujemy się problemami z głodem i brakiem wody w krajach globalnego południa oraz organizujemy specjalne dni poświęcone problemom zdrowotnym i ochronie przyrody: Dzień drzewa, Dzień ryby, Dzień z niepełnosprawnością, Dzień zszarganych nerwów, Dzień wody, Dni Ziemi. Dzień owocowo –warzywny.
Obecnie społeczność szkoły od lat bierze udział w następujących programach:
• Ogólnopolski Program Edukacyjny „Trzymaj Formę!" współorganizowany jest przez Główny Inspektorat Sanitarny oraz Polską Federację Producentów Żywności Związek Pracodawców w ramach realizacji strategii WHO dotyczącej diety, aktywności fizycznej i zdrowia.
• Mleko i owoce w szkole – Organizowany przez Agencję Ryku Rolnego w programie uczestniczą uczniowie klas 1-5;
• Nie pal przy mnie proszę – organizacja Sanepid - promujący działania przeciwko paleniu czynnemu i biernemu realizowany w klasach 1-3;
• Ratujemy i uczymy ratować - pod patronatem Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy realizowany w klasach 1-3 przez nauczycieli świetlicy.
W tym roku realizowane są dwa nowe programy "Szkoła na widelcu oraz Powietrze bez śmieci” oraz liczne konkursy promujące zdrowy styl życia.
W bieżącym roku zespół nauczycieli pod przewodnictwem Wioletty Bętkowskiej dokonał ewaluacji działań szkoły promującej zdrowie w zakresie czterech standardów.
Zdjęcia ze spotkań można obejrzeć poniżej.
Szkolny koordynator: Alicja Klimek

Egzaminy poprawkowe

odbędą się 28 sierpnia 2018r.

8:30 - język polski

10:00 - matematyka

W czasie wakacji sekretariat czynny dla stron

w godz. 9:00 - 12:00.