Dzień liczby Pi

W naszej szkole obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Liczby Pi. Datę tego święta wybrano nieprzypadkowo - „14 marca” zapisywane jest w USA jako „3.14”. Uczniowie bardzo chętnie wzięli udział w tym przedsięwzięciu. Podczas przerw oglądali filmy przedstawiające informacje dotyczące słynnej Ludolfiny.

Zorganizowane były również dwa konkursy. Pierwszy na plakat przedstawiający informacje dotyczące liczby Pi. Tutaj zaangażowanie uczniów było ogromne. Otrzymaliśmy ponad 200 plakatów. Po eliminacjach zostało wybranych 31 najlepszych plakatów, z których podczas internetowego głosowania nauczycieli zostali wyłonieni zwycięzcy. Prace te ozdobiły nasze szkolne korytarze.

Wyniki konkursu na plakat związany z liczbą Pi:

I miejsce – Daniel Niedziela, klasa 7e

II miejsce – Magdalena Ciszowska, klasa 4e

III miejsce – Dominika Palonek i Patrycja Palonek, klasa 4c

To jednak nie wszystko. Z dumą i pod ogromnym wrażeniem przyglądaliśmy się rywalizacji uczniów podczas konkursu na zapamiętanie największej liczby cyfr rozwinięcia dziesiętnego liczby Pi. Tutaj walka trwała do ostatniej chwili.

Wyniki konkursu na zapamiętanie największej liczby cyfr rozwinięcia dziesiętnego liczby Pi:

I miejsce – Szymon Sarewicz, klasa 5b – 170 cyfr

II miejsce – Magdalena Kania , klasa 7c – 87 cyfr

III miejsce Jan Mazgaj, klasa 4d oraz Mikołaj Marasek , klasa 4d – 60 cyfr

Zwycięzca obiecał nam, iż w przyszłym roku z pewnością pobije swój rekordJ

Agnieszka Karwas

Anna Ujejska