Klasy 7 na Festiwalu Zawodów

22 marca klasy siódme miały możliwość uczestnictwa w Festiwalu Zawodów. Podczas tego wydarzenia uczniowie techników i szkół zawodowych prezentowali swoje umiejętności zawodowe na 130 stoiskach, przygotowanych we współpracy z przedsiębiorcami. Nasi uczniowie zyskali w ten sposób okazję do zobaczenia żywych zawodów, czyli pracy realnie wykonywanej przez osoby specjalizujące się w danej dziedzinie.

Mogli oni obserwować pracę w warunkach sprzętowych zbliżonych do autentycznych, mogli samodzielnie spróbować wykonać jakieś zadanie np. z zakresu mechaniki, czy degustować wyroby gastronomiczne. Festiwal pozwolił uczniom nie tylko przyjrzeć się zawodom, ale też poszerzył ich horyzonty rozważań zawodowych o branże i specjalizacje, których wcześniej nie znali. Uczniowie mogli również zapoznać się z ofertą krakowskich liceów ogólnokształcących oraz skonsultować się z doradcami zawodowymi obecnymi na Festiwalu.
Wychowawcy klas siódmych

Nr Konta:   Bank PKO   69 1020 2906 0000 1802 0355 6321