Kolejna edycja Szkolnego Festiwalu Naukowego „Bliżej nauki, bliżej siebie”.

W środę 14 marca 2018r w naszej szkole odbyła się kolejna edycja festiwalu. Było to możliwe dzięki zaangażowaniu nauczycieli, uczniów i ich rodziców. Było to szczególne wydarzenie dla uczniów klas 1-7, ponieważ po raz pierwszy oglądaliśmy pokazy z chemii, biologii i geografii przygotowane przez uczniów klas 7a,7c i 7d.   Uczniowie klas 5a, 5b,5d i 5e, przygotowali pokazy przyrodnicze.

W pracowni chemicznej można było zobaczyć na żywo wybuch wulkanu i węże Faraona. W Sali geograficznej oglądano mapę nieba, modele układu słonecznego, skamieniałości oraz model wnętrza Ziemi. W pracowni biologicznej można było obejrzeć modele narządów człowieka: serca, płuc, badano zawartość substancji w produktach żywnościowych. Degustowano przygotowane przez uczniów, ich rodziców oraz nauczycieli następujące potrawy: świeże soki z owoców i warzyw, jogurty, pasty wegetariańskie ze świeżym pieczywem, pasty twarogowe, słodkości   z dodatkiem warzyw, ciasto marchewkowe itd. Oprócz pokazów przyrodniczych uczennice klasy 5a przygotowały i przeprowadziły warsztaty dla 29 klas na temat roślin oczyszczających powietrze w pomieszczeniach.

Festiwal cieszył się zainteresowaniem. Wzięło w nim udział ok. 600 uczniów i myślę, że każdy znalazł coś interesującego, a nam nauczycielom przyniosło to dużą satysfakcję. Dziękujemy wszystkim zaangażowanym w nasz projekt nauczycielom, rodzicom i uczniom.

Zdjęcia z naszego wydarzenia można zobaczyć poniżej.

Komunikaty

13 marca2019 r.

16:30 - zebrania klas 8 - rodzice i uczniowie

17:30 - I Giełda Szkół Ponadpodstawowych (duża sala gimnastyczna)

18:00 - 19:00 - konsultacje z nauczycielami


 Szczegółowe informacje dotyczące postępowania rekrutacyjnego na rok szkolny 2019/2020 do klas pierwszych, dostępne są w zakładce REKRUTACJA.

 


 

 

 Rada Rodziców przy Szkole Podstawowej nr 89

os. Piastów 34a
31-624 Kraków

Nr Konta:   Bank PKO  BP  69 1020 2906 0000 1802 0355 6321

slonko

edziennik

edziennik

spzlink2

naszeszkoly

ewidencja

bezpieczne wakacje

kuratorium

portal krakowa

Zintegrowana Policja

logo oke

baner kompetencje na szostke

Uniwersytet Dzieci logo kolor

akademiaprzyszlosci

logo ppp

sieciaki

logoBIP