Kolejna edycja Szkolnego Festiwalu Naukowego „Bliżej nauki, bliżej siebie”.

W środę 14 marca 2018r w naszej szkole odbyła się kolejna edycja festiwalu. Było to możliwe dzięki zaangażowaniu nauczycieli, uczniów i ich rodziców. Było to szczególne wydarzenie dla uczniów klas 1-7, ponieważ po raz pierwszy oglądaliśmy pokazy z chemii, biologii i geografii przygotowane przez uczniów klas 7a,7c i 7d.   Uczniowie klas 5a, 5b,5d i 5e, przygotowali pokazy przyrodnicze.

W pracowni chemicznej można było zobaczyć na żywo wybuch wulkanu i węże Faraona. W Sali geograficznej oglądano mapę nieba, modele układu słonecznego, skamieniałości oraz model wnętrza Ziemi. W pracowni biologicznej można było obejrzeć modele narządów człowieka: serca, płuc, badano zawartość substancji w produktach żywnościowych. Degustowano przygotowane przez uczniów, ich rodziców oraz nauczycieli następujące potrawy: świeże soki z owoców i warzyw, jogurty, pasty wegetariańskie ze świeżym pieczywem, pasty twarogowe, słodkości   z dodatkiem warzyw, ciasto marchewkowe itd. Oprócz pokazów przyrodniczych uczennice klasy 5a przygotowały i przeprowadziły warsztaty dla 29 klas na temat roślin oczyszczających powietrze w pomieszczeniach.

Festiwal cieszył się zainteresowaniem. Wzięło w nim udział ok. 600 uczniów i myślę, że każdy znalazł coś interesującego, a nam nauczycielom przyniosło to dużą satysfakcję. Dziękujemy wszystkim zaangażowanym w nasz projekt nauczycielom, rodzicom i uczniom.

Zdjęcia z naszego wydarzenia można zobaczyć poniżej.