Nie możemy liczyć tylko na wiatr, sadźmy rośliny oczyszczające powietrze w domach!

Powietrze w Krakowie jest złe, dotyczy to także pomieszczeń w których przebywamy. Rola roślin w naszym otoczeniu jest niedoceniana. Drzewa, krzewy i inne rośliny zatrzymują na swojej powierzchni różne pyły, zanieczyszczenia, produkują zaś tlen, tłumią hałas, nawilżają powietrze oraz tworzą zdrowy mikroklimat.

Każdy z nas może zwiększyć powierzchnię zieloną w swoim miejscu zamieszkania poprzez następujące działania:
-zakładając zielone skwerki;
-sadząc rośliny na balkonach oraz w domach;
- zakładając przydomowe ogródki;
Najskuteczniej usuwają toksyny z powietrza: bluszcz pospolity, sansewieria gwinejska, rapis wyniosły,figowiec benjamina, epipremnum złociste, anturium Andregoliriope szafirkowata, daktylowiec niski, zielistka Sternberga, aglaonema, chryzantema wielkokwiatowa, dracena odwrócona, gerbera Jamesona, dracena wonna, Dypsis lutescens, nefrolepis wyniosły, Nephrolepis obliterata, skrzydłokwiat.
Osobiście polecam kilka roślin do domu, łatwych w uprawie i niezbyt wymagających takich jak:
1. Sansewieria wytwarza tlen nawet nocą, łatwa w pielęgnacji, należy podlewać umiarkowanie;
2. Skrzydłokwiat pochłania benzen, formaldehyd i aceton, nie wymaga dużo światła i nie wymaga częstego podlewania
3. Zielistka jest wytrzymała na suszę, uwielbia zraszanie;
4. Trzykrotka łatwa w uprawie, rośnie dobrze w jasnym i ciemniejszym pomieszczeniu, podlewa się umiarkowanie
5. Bluszcz usuwa z powietrza benzen , ksylen, formaldehyd i trójchlorometylen, rośnie w świetle rozproszonym, lubi chłodniejsze miejsce w mieszkaniu i wilgotne podłoże;
6. Zamiokulcas zamiolistny oczyszcza powietrze, lubi zacienione miejsca;
7. Paproć lubi zraszanie i lekko wilgotne podłoże, stanowisko lekko zacienione.
Życzę powodzenia w hodowli tych roślin!

Nr Konta:   Bank PKO   69 1020 2906 0000 1802 0355 6321