Technologie z klasą

W tym roku szkolnym klasa 2a wraz z nauczycielem Beatą Chronówką bierze udział w programie Technologie z klasą. Program ten organizuje Fundacja Uniwersytetu Dzieci. Zajęcia prowadzone są z pomocą scenariuszy lekcji, które opracowane zostały przez naukowców współdziałających z Fundacją Uniwersytetu Dzieci. Zajęcia są bardzo ciekawe i aktywizujące uczniów. Dotychczas odbyły się zajęcia według następujących scenariuszy:

• Do czego człowiek wykorzystuje roboty?
• Jak bezpiecznie korzystać z Internetu?
• Czym jest inteligentny dom?
• W jaki sposób Internet może mi pomóc?
Obecnie zakończony został pierwszy etap programu i klasa czeka na innowacyjny zestaw analogowy do nauki programowania. Zestaw jest ściśle powiązany z poniższymi scenariuszami lekcji i gwarantuje cykl atrakcyjnych, wartościowych zajęć:

Jak porozumiewają się roboty?
Czy można zaprogramować grę w podchody?
Jak stworzyć projekt w aplikacji ScratchJr?
Jak zaprogramować grę w aplikacji ScratchJr?
Jak się programuje w aplikacji Scratch?
Jak zaprogramować interakcję w Scratch'u?

Dzięki udziałowi w programie uczniowie rozwiną umiejętności rozumowania, analizowania i rozwiązywania problemów z wykorzystaniem komputera i innych urządzeń cyfrowych. Będą też kształcić umiejętność logicznego myślenia, a także rozwijać kompetencje społeczne.