Technologie z klasą

W tym roku szkolnym klasa 2a wraz z nauczycielem Beatą Chronówką bierze udział w programie Technologie z klasą. Program ten organizuje Fundacja Uniwersytetu Dzieci. Zajęcia prowadzone są z pomocą scenariuszy lekcji, które opracowane zostały przez naukowców współdziałających z Fundacją Uniwersytetu Dzieci. Zajęcia są bardzo ciekawe i aktywizujące uczniów. Dotychczas odbyły się zajęcia według następujących scenariuszy:


• Do czego człowiek wykorzystuje roboty?
• Jak bezpiecznie korzystać z Internetu?
• Czym jest inteligentny dom?
• W jaki sposób Internet może mi pomóc?
Obecnie zakończony został pierwszy etap programu i klasa czeka na innowacyjny zestaw analogowy do nauki programowania. Zestaw jest ściśle powiązany z poniższymi scenariuszami lekcji i gwarantuje cykl atrakcyjnych, wartościowych zajęć:

Jak porozumiewają się roboty?
Czy można zaprogramować grę w podchody?
Jak stworzyć projekt w aplikacji ScratchJr?
Jak zaprogramować grę w aplikacji ScratchJr?
Jak się programuje w aplikacji Scratch?
Jak zaprogramować interakcję w Scratch'u?

Dzięki udziałowi w programie uczniowie rozwiną umiejętności rozumowania, analizowania i rozwiązywania problemów z wykorzystaniem komputera i innych urządzeń cyfrowych. Będą też kształcić umiejętność logicznego myślenia, a także rozwijać kompetencje społeczne.

Komunikaty

 Serdecznie zapraszamy, w najbliższą środę

(21 marca 2018 r.)

na zebrania wybranych klas i konsultacje nauczycieli:

17:00 - zebrania klas 4a, 4b, 4c, 4d, 4e, 4f, 5c, 6b, 6c

17:30 - 19:00 - konsultacje z nauczycielami


 

Rada Rodziców przy Szkole Podstawowej nr 89
os. Piastów 34a
31-624 Kraków

Nr Konta:   Bank PKO   69 1020 2906 0000 1802 0355 6321

slonko

edziennik

edziennik

logo1

naszeszkoly

ewidencja

bezpieczne wakacje

kuratorium

portal krakowa

Zintegrowana Policja

logo oke

baner kompetencje na szostke

Uniwersytet Dzieci logo kolor

akademiaprzyszlosci

logo ppp

sieciaki

logoBIP