Technologie z klasą

W tym roku szkolnym klasa 2a wraz z nauczycielem Beatą Chronówką bierze udział w programie Technologie z klasą. Program ten organizuje Fundacja Uniwersytetu Dzieci. Zajęcia prowadzone są z pomocą scenariuszy lekcji, które opracowane zostały przez naukowców współdziałających z Fundacją Uniwersytetu Dzieci. Zajęcia są bardzo ciekawe i aktywizujące uczniów. Dotychczas odbyły się zajęcia według następujących scenariuszy:


• Do czego człowiek wykorzystuje roboty?
• Jak bezpiecznie korzystać z Internetu?
• Czym jest inteligentny dom?
• W jaki sposób Internet może mi pomóc?
Obecnie zakończony został pierwszy etap programu i klasa czeka na innowacyjny zestaw analogowy do nauki programowania. Zestaw jest ściśle powiązany z poniższymi scenariuszami lekcji i gwarantuje cykl atrakcyjnych, wartościowych zajęć:

Jak porozumiewają się roboty?
Czy można zaprogramować grę w podchody?
Jak stworzyć projekt w aplikacji ScratchJr?
Jak zaprogramować grę w aplikacji ScratchJr?
Jak się programuje w aplikacji Scratch?
Jak zaprogramować interakcję w Scratch'u?

Dzięki udziałowi w programie uczniowie rozwiną umiejętności rozumowania, analizowania i rozwiązywania problemów z wykorzystaniem komputera i innych urządzeń cyfrowych. Będą też kształcić umiejętność logicznego myślenia, a także rozwijać kompetencje społeczne.

Komunikaty

13 marca2019 r.

16:30 - zebrania klas 8 - rodzice i uczniowie

17:30 - I Giełda Szkół Ponadpodstawowych (duża sala gimnastyczna)

18:00 - 19:00 - konsultacje z nauczycielami


 Szczegółowe informacje dotyczące postępowania rekrutacyjnego na rok szkolny 2019/2020 do klas pierwszych, dostępne są w zakładce REKRUTACJA.

 


 

 

 Rada Rodziców przy Szkole Podstawowej nr 89

os. Piastów 34a
31-624 Kraków

Nr Konta:   Bank PKO  BP  69 1020 2906 0000 1802 0355 6321

slonko

edziennik

edziennik

spzlink2

naszeszkoly

ewidencja

bezpieczne wakacje

kuratorium

portal krakowa

Zintegrowana Policja

logo oke

baner kompetencje na szostke

Uniwersytet Dzieci logo kolor

akademiaprzyszlosci

logo ppp

sieciaki

logoBIP