Wycieczka do Muzeum Etnograficznego klas Ia i Id

25 stycznia uczniowie klas Ia i Id byli na wycieczce w Muzeum Etnograficznym w Krakowie. Klasa Ia uczestniczyła w warsztatach pt. „W laboratorium zabawy”, a klasa Id w warsztatach pt. „W dawnej szkole”. Dzieci z klasy Id miały przyjemność zobaczyć, jak wyglądała dawna sala lekcyjna, co więcej mogły wcielić się w uczniów tamtej epoki i doświadczyć lekcji za czasów swoich dziadków.

Duże zainteresowanie wzbudziły tamtejsze kary stosowane w szkole. Uczniowie z wielkim przeżyciem klęczeli na grochu z rękami uniesionymi w górę. Było to tylko chwilowe, więc dzieciom sprawiało to raczej frajdę niż przykrość. Podobało im się również pisanie na kamiennych tabliczkach i stawianie pieczęci. Własnoręcznie ozdobione książeczki zabrały ze sobą do domu na pamiątkę wizyty w muzeum. Lekcja w dawnej szkole bardzo podobała się dzieciom. Klasa Ia także wróciła z wycieczki bardzo zadowolona.