Wycieczka do Muzeum Etnograficznego klas Ia i Id

25 stycznia uczniowie klas Ia i Id byli na wycieczce w Muzeum Etnograficznym w Krakowie. Klasa Ia uczestniczyła w warsztatach pt. „W laboratorium zabawy”, a klasa Id w warsztatach pt. „W dawnej szkole”. Dzieci z klasy Id miały przyjemność zobaczyć, jak wyglądała dawna sala lekcyjna, co więcej mogły wcielić się w uczniów tamtej epoki i doświadczyć lekcji za czasów swoich dziadków.

Duże zainteresowanie wzbudziły tamtejsze kary stosowane w szkole. Uczniowie z wielkim przeżyciem klęczeli na grochu z rękami uniesionymi w górę. Było to tylko chwilowe, więc dzieciom sprawiało to raczej frajdę niż przykrość. Podobało im się również pisanie na kamiennych tabliczkach i stawianie pieczęci. Własnoręcznie ozdobione książeczki zabrały ze sobą do domu na pamiątkę wizyty w muzeum. Lekcja w dawnej szkole bardzo podobała się dzieciom. Klasa Ia także wróciła z wycieczki bardzo zadowolona.

 

Komunikaty

13 marca2019 r.

16:30 - zebrania klas 8 - rodzice i uczniowie

17:30 - I Giełda Szkół Ponadpodstawowych (duża sala gimnastyczna)

18:00 - 19:00 - konsultacje z nauczycielami


 Szczegółowe informacje dotyczące postępowania rekrutacyjnego na rok szkolny 2019/2020 do klas pierwszych, dostępne są w zakładce REKRUTACJA.

 


 

 

 Rada Rodziców przy Szkole Podstawowej nr 89

os. Piastów 34a
31-624 Kraków

Nr Konta:   Bank PKO  BP  69 1020 2906 0000 1802 0355 6321

slonko

edziennik

edziennik

spzlink2

naszeszkoly

ewidencja

bezpieczne wakacje

kuratorium

portal krakowa

Zintegrowana Policja

logo oke

baner kompetencje na szostke

Uniwersytet Dzieci logo kolor

akademiaprzyszlosci

logo ppp

sieciaki

logoBIP