Kornelka i Korneliusz 2017/2018

WSPÓŁZAWODNICTWO O TYTUŁ

KORNELKI  I  KORNELIUSZA

(dla klas IV-VII)

! ZBIERAJ PUNKTY PRZEZ CAŁY ROK !

Ogłaszamy całoroczny, prestiżowy konkurs na  Kornelkę  i  Korneliusza

Konkurs będzie polegał na zbieraniu przez cały rok szkolny punktów za wszelkie osiągnięcia w różnych konkursach szkolnych i międzyszkolnych

Dwie osoby, które uzbierają najwięcej punktów, zostaną Kornelką lub Korneliuszem roku!

Nie zwlekaj! Bierz udział w konkursach i zacznij zbierać punkty już od października!

ZAPRASZAMY!

Regulamin szkolnego współzawodnictwa o tytuł Kornelki i Korneliusza

(nadzorujący: p.Sylwia Poznańska, p.Agnieszka Gryboś-Leja, p. Patrycja Omyła)

I. Cele konkursu

1. Wyłanianie talentów oraz wspieranie uczniów w rozwijaniu ich zainteresowań i uzdolnień.
  2. Motywowanie uczniów do samodzielnego poszerzania wiedzy, zdobywania nowych wiadomości i umiejętności.
  3. Wspomaganie uczniów w praktycznym wykorzystaniu zdobytej wiedzy.
  4. Kształtowanie zdrowej rywalizacji.
  5. Promowanie osiągnięć uczniów.
  6. Konkurs obejmuje rok szkolny od września do początku czerwca.
  7. Konkurs cechuje interdyscyplinarność- łączy wszystkie przedmioty i dziedziny.
  8. Współzawodnictwo jest dobrowolne i mogą wziąć w nim udział wszyscy zainteresowani uczniowie klas IV-VII.
  9. W czerwcu następuje wyłonienie dwojga zwycięzców, czyli uczniów, którzy uzyskali największą liczbę punktów i otrzymali co najmniej bardzo dobrą ocenę z zachowania (dziewczynki zdobywają tytuł Kornelki, chłopcy- Korneliusza).
  10. Zwycięzcy muszą wziąć udział w przynajmniej pięciu konkurencjach (w konkursach zewnętrznych każdy etap liczony jest oddzielnie)
  11. Ogłoszenie zwycięzców odbywa się w dniu zakończenia roku szkolnego. Zwycięzcy otrzymują cenne nagrody rzeczowe.

II. Założenia i zasady konkursu

1. Konkurs obejmuje rok szkolny od września do początku czerwca.
  2. Konkurs cechuje interdyscyplinarność- łączy wszystkie przedmioty i dziedziny.
  3. Współzawodnictwo jest dobrowolne i mogą wziąć w nim udział wszyscy zainteresowani uczniowie klas IV-VII.
  4. W czerwcu następuje wyłonienie dwojga zwycięzców, czyli uczniów, którzy uzyskali największą liczbę punktów i otrzymali co najmniej bardzo dobrą ocenę z zachowania (dziewczynki zdobywają tytuł Kornelki, chłopcy- Korneliusza).
  5. Zwycięzcy muszą wziąć udział w przynajmniej pięciu konkurencjach (w konkursach zewnętrznych każdy etap liczony jest oddzielnie)
  6. Ogłoszenie zwycięzców odbywa się w dniu zakończenia roku szkolnego. Zwycięzcy otrzymują cenne nagrody rzeczowe.

III. Przebieg konkursu

1. Ogłoszenie konkursu i jego regulaminu.
  2. Przekazanie uczniom informacji o poszczególnych konkurencjach przez nauczycieli przedmiotów i wychowawców.
  3. Przygotowanie uczniów i organizowanie konkursów przez odpowiedzialnych nauczycieli, prowadzenie dokumentacji.
  4. Zgłaszanie zwycięzców i wyróżnionych osobom odpowiedzialnym za przebieg konkursu.
  5. Zbieranie przez uczestników punktów zgodnie ze skalą:
  • Konkursy szkolne:

I miejsce- 5 pkt

II miejsce- 4 pkt

III miejsce- 3 pkt

wyróżnienie- 1 pkt

• Konkursy międzyszkolne:

- jednoetapowe: laureat: 8 pkt, wyróżnienie: 5 pkt

- wieloetapowe: laureat na każdym poziomie: 8 pkt, wyróżnienie: 5 pkt

• Konkursy przedmiotowe organizowane przez Małopolskiego Kuratora Oświaty oraz konkursy ogólnopolskie i międzynarodowe:

- udział w etapie szkolnym i uzyskanie przynajmniej 60% pkt- 8 pkt

- udział w etapie rejonowym- 10 pkt