Green Light 4 Girls 2017

30 września 2017 r. (sobota) dziewczynki z klasy 7a pod opieką p. Ujejskiej wzięły udział w wydarzeniu Green Light 4 Girls Day @ Kraków, organizowanym przez pracowników firm Cisco i Akamai, pod patronatem organizacji Greenlight 4 Girls, inspirującej dziewczęta do zainteresowania się naukami ścisłymi i nowoczesnymi technologiami.

Wydarzenie odbyło się w Katedrze Telekomunikacji i Informatyki AGH.

G4G Day to jednodniowa impreza, mająca na celu pokazanie atrakcyjnego i zabawnego oblicza nauk ścisłych i technologii za pomocą interaktywnych warsztatów przygotowanych przez pracowników Cisco, Akamai oraz wspierających partnerów. Dzielą się  pasją i w ten sposób zachęcają dziewczęta do rozwijania swoich zainteresowań przedmiotami z kręgu STEM (Science, Technology, Engineering Math), co w przyszłości może prowadzić do wyboru ścisłego kierunku studiów.
Tegoroczna edycja była już trzecią w Krakowie! Podczas dwóch poprzednich uczestniczki miały okazję programować roboty, drukować w technologii 3D oraz psuć Internet!

Komunikaty

 

 Rada Rodziców przy Szkole Podstawowej nr 89

os. Piastów 34a
31-624 Kraków

Nr Konta:   Bank PKO  BP  69 1020 2906 0000 1802 0355 6321

slonko

edziennik

edziennik

spzlink2

naszeszkoly

ewidencja

bezpieczne wakacje

kuratorium

portal krakowa

Zintegrowana Policja

logo oke

baner kompetencje na szostke

Uniwersytet Dzieci logo kolor

akademiaprzyszlosci

logo ppp

sieciaki

logoBIP