Green Light 4 Girls 2017

30 września 2017 r. (sobota) dziewczynki z klasy 7a pod opieką p. Ujejskiej wzięły udział w wydarzeniu Green Light 4 Girls Day @ Kraków, organizowanym przez pracowników firm Cisco i Akamai, pod patronatem organizacji Greenlight 4 Girls, inspirującej dziewczęta do zainteresowania się naukami ścisłymi i nowoczesnymi technologiami.

Wydarzenie odbyło się w Katedrze Telekomunikacji i Informatyki AGH.

G4G Day to jednodniowa impreza, mająca na celu pokazanie atrakcyjnego i zabawnego oblicza nauk ścisłych i technologii za pomocą interaktywnych warsztatów przygotowanych przez pracowników Cisco, Akamai oraz wspierających partnerów. Dzielą się  pasją i w ten sposób zachęcają dziewczęta do rozwijania swoich zainteresowań przedmiotami z kręgu STEM (Science, Technology, Engineering Math), co w przyszłości może prowadzić do wyboru ścisłego kierunku studiów.
Tegoroczna edycja była już trzecią w Krakowie! Podczas dwóch poprzednich uczestniczki miały okazję programować roboty, drukować w technologii 3D oraz psuć Internet!

Nr Konta:   Bank PKO   69 1020 2906 0000 1802 0355 6321