EUROPEJSKI DZIEŃ JEZYKÓW OBCYCH W SP 89

Z okazji Europejskiego Dnia Języków Obcych, obchodzonego 26 września w całej Europie, zorganizowaliśmy w naszej szkole mini – konkurs językowy na znajomość słówek w języku angielskim i niemieckim.

Podczas przerw uczniowie mogli sprawdzić poziom swojej wiedzy i zdobyć słodką nagrodę. Chętni ustawiali się w kolejce do losowania słówek i prawie wszyscy odchodzili jako zwycięzcy. Uczniowie otrzymali także naklejki z napisem „Porozmawiaj ze mną” w różnych językach europejskich. Również w ramach obchodów EDJO zorganizowany został konkurs plastyczny pt. „Zachęć kolegę swego do nauki języka obcego”. Wyniki konkursu już wkrótce. Ponadto klasy 5 d oraz 7 c będą uczestniczyły w lekcjach muzealnych pt. „Adriatycka epopeja”, podczas których uczniowie poznają dorobek artystyczny chorwackiego rzeźbiarza i architekta Ivana Meštrovicia.
Zespół języków obcych