Warsztaty klasy 5 c i wolontariat z PZU.

W dniu 8 czerwca 2017r. uczniowie klasy 5 c wspólnie rodzicami i wolontariuszami z PZU oraz nauczycielami przyrody przygotowali warsztaty „Cała prawda o cukrze” dla klas 4-6. Natomiast dla klas 1-3 warsztaty z obserwacji mikroskopowych (bakterii, pasożytów, komórek roślinnych).

W projekt został zaangażowany każdy uczeń klasy 5c. Podczas warsztatów uczniowie wskazywali  i udowadniali, że mamy realny wpływ na swoje zdrowie i jakość życia. Poznaliśmy różne rodzaje cukru i dowiedzieliśmy się, które należy wybierać, ponieważ jest on ważnym składnikiem energetycznym dla naszego organizmu. Kierujmy się zasadą: UNIKAM CUKRU STOŁOWEGO. STAWIAM NA SKROBIĘ I BŁONNIK. W SWOJEJ DIECIE PAMIĘTAM O ZIELONYCH WARZYWACH, A UNIKAM ŻYWNOŚCI WYSOKO PRZETWORZONEJ.

Bardzo dziękuję za pomoc w realizacji projektu:

- wolontariuszom z PZU: pani Karolinie Wysockiej, pani Iwonie Puchalskiej, pani Annie Pająk i panu  Maciejowi Płatkowi.

- wszystkim rodzicom klasy 5c, a w szczególności wolontariuszom: pani Joannie Dejewskiej, pani Angelice Pieczonce, pani Agnieszce Kołodziej, pani Monice Kozioł, pani Annie Lewińskiej i pani Bożenie Mazurek.

- nauczycielom przyrody: pani Marii Cygal, pani Alicji Klimek

- wszystkim uczniom klasy 5 c.

Dzięki Wam uzyskaliśmy fundusz z Fundacji PZU – „Wolontariat to radość działania” na doposażenie klasopracowni przyrodniczej (mikroskopy, preparaty, modele: oka, ucha, serca, sokowirówki i aparat fotograficzny).

Wioletta Bętkowska – nauczyciel przyrody i wychowawca klasy 5 c.

Nowy adres mailowy: sekretariat@sp89krakow.p