Warsztaty klasy 5 c i wolontariat z PZU.

W dniu 8 czerwca 2017r. uczniowie klasy 5 c wspólnie rodzicami i wolontariuszami z PZU oraz nauczycielami przyrody przygotowali warsztaty „Cała prawda o cukrze” dla klas 4-6. Natomiast dla klas 1-3 warsztaty z obserwacji mikroskopowych (bakterii, pasożytów, komórek roślinnych).

W projekt został zaangażowany każdy uczeń klasy 5c. Podczas warsztatów uczniowie wskazywali  i udowadniali, że mamy realny wpływ na swoje zdrowie i jakość życia. Poznaliśmy różne rodzaje cukru i dowiedzieliśmy się, które należy wybierać, ponieważ jest on ważnym składnikiem energetycznym dla naszego organizmu. Kierujmy się zasadą: UNIKAM CUKRU STOŁOWEGO. STAWIAM NA SKROBIĘ I BŁONNIK. W SWOJEJ DIECIE PAMIĘTAM O ZIELONYCH WARZYWACH, A UNIKAM ŻYWNOŚCI WYSOKO PRZETWORZONEJ.

Bardzo dziękuję za pomoc w realizacji projektu:

- wolontariuszom z PZU: pani Karolinie Wysockiej, pani Iwonie Puchalskiej, pani Annie Pająk i panu  Maciejowi Płatkowi.

- wszystkim rodzicom klasy 5c, a w szczególności wolontariuszom: pani Joannie Dejewskiej, pani Angelice Pieczonce, pani Agnieszce Kołodziej, pani Monice Kozioł, pani Annie Lewińskiej i pani Bożenie Mazurek.

- nauczycielom przyrody: pani Marii Cygal, pani Alicji Klimek

- wszystkim uczniom klasy 5 c.

Dzięki Wam uzyskaliśmy fundusz z Fundacji PZU – „Wolontariat to radość działania” na doposażenie klasopracowni przyrodniczej (mikroskopy, preparaty, modele: oka, ucha, serca, sokowirówki i aparat fotograficzny).

Wioletta Bętkowska – nauczyciel przyrody i wychowawca klasy 5 c.

Komunikaty

Kontakt z sekretariatem szkoły możliwy jedynie pod numerem telefonu

660 63 73 73


 Nowy adres mailowy: sekretariat@sp89krakow.p


 

 Rada Rodziców przy Szkole Podstawowej nr 89

os. Piastów 34a
31-624 Kraków

Nr Konta:   Bank PKO  BP  69 1020 2906 0000 1802 0355 6321

slonko

edziennik

edziennik

spzlink2

naszeszkoly

ewidencja

bezpieczne wakacje

kuratorium

portal krakowa

Zintegrowana Policja

logo oke

baner kompetencje na szostke

Uniwersytet Dzieci logo kolor

akademiaprzyszlosci

logo ppp

sieciaki

logoBIP