Dni Zdrowia 2017

W dniach od 24 maja do 9 czerwca 2017 r. w naszej szkole odbywały się Dni Zdrowia. W ramach tych dni podejmowane były i będą różne działania prozdrowotne takie jak:

- 24 maja obchodziliśmy Dzień Parków Narodowych, z tej okazji uczniowie klas 4-6 przygotowali plakaty przedstawiające parki Polski i świata.
- 29 maja klasy 1-3 uczestniczyły w warsztatach tanecznych przygotowanych przez klasę 6d.
- 26 maja odbyła się olimpiada sportowa klas 3, w trakcie której rywalizowały reprezentacje kontynentów.
- 30 maja klasa 5c i 5a przygotowały projekt o zdrowiu i higienie, który został przedstawiony klasom 4-6. Szczególną uwagę zwrócono na zachowania uczniów w toaletach szkolnych i konsekwencjom nieodpowiednich, niehigienicznych zachowań.
Na korytarzach uczniowie prezentowali zagadki zabawy o tematyce prozdrowotnej.
- 31 maja uczniowie klas 4a, 4b, 4c, 4d,4e przygotowali projekt ,,Było sobie życie, zdrowie i higiena”, który był prezentowany dla uczniów klas 1-3. W trakcie prezentacji przypomniano zasady higieny osobistej w powiązaniu z zapoznaniem uczniów z anatomią człowieka.
- 31 maja – Światowy Dzień Bez Papierosa, z tej okazji klasy 1-3 przygotowały okolicznościowe plakaty.
- 1 czerwca poświęcony był sportowi. Dla klas 4-6 zorganizowano Dzień Sportu, w trakcie którego realizowane były stacje o charakterze globalnym.
- 9 czerwca w ramach Dnia Pustej Klasy realizowane będą wyjścia w plener, do kina oraz zawody sportowe.
- 9 czerwca planujemy zakończenie II edycji konkursu kulinarnego
Poniżej zdjęcia z wydarzeń z okazji Dni Zdrowia. Dziękujemy społeczności szkolnej za zaangażowanie i aktywny udział w naszym projekcie.
Alicja Klimek

Nowy adres mailowy: sekretariat@sp89krakow.p