Wspólne śniadanie

Drugie  śniadanie odgrywa ważną rolę w życiu ucznia. Zbyt długa przerwa między posiłkami powoduje uczucie głodu.  Wpływa to niekorzystnie na zdolność do uczenia się, gdyż: zmniejsza zdolność do koncentracji uwagi  i aktywność na lekcjach. Pogarsza nastrój i  samopoczucie , może powodować  bóle brzucha, głowy, uczucie osłabienia, wywołuje lub nasila nieprzyjemne  emocje i stany, takie jak: rozdrażnienie, niepokój, pobudzenie, zdenerwowanie, co może być  przyczyną konfliktów z rówieśnikami , nauczycielami oraz zachowań  agresywnych.  Może większać ryzyko doznania urazu poprzez mniejszą koncentracje uwagi i wydłużony czas reakcji.

Większość uczniów przebywa w szkole   co najmniej  5-6 godzin. Każdy uczeń  powinien przyjść do szkoły  po  śniadaniu zjedzonym w domu i w szkole spożyć posiłek oraz wypić co najmniej 0,5 litra płynów w postaci  soku, wody, lub herbaty.

W ramach programu  szkoły promującej zdrowie  codziennie  po 3 lekcji na przerwie ( 10:30 – 10:40)  są udostępniane  otwarte sale lekcyjne C2  i C3   na wspólne drugie śniadanie uczniów klas 4-6  pod opieką nauczycieli przyrody. Warunkiem udziału we wspólnym śniadaniu jest  przyniesienie z domu  zdrowego posiłku  - II śniadania, wykluczone są słodycze, chipsy, napoje gazowane sztucznie barwione.

Uczniowie klas 0-3 spożywają śniadanie  razem ze swoim wychowawcą.