XII MIĘDZYSZKOLNY KONKURS WIEDZY O KRAKOWIE KRAKUSEK 2017

Corocznie uczniowie z klas trzecich biorą udział w konkursie wiedzy o Krakowie KRAKUSEK, który jest organizowany przez Zamek Królewski na Wawelu, Społeczną Szkołę Podstawową nr 4 im. Juliusza Słowackiego oraz Akademię Żakowską.

Tematem przewodnim tegorocznego konkursu było hasło: „JAK DAWNIEJ MIESZKAŃCY BRONILI KRAKOWA I WAWELU"
Celem konkursu było zachęcenie dzieci do poznawania Krakowa, jego zabytków, historii, tradycji i legend poprzez propozycję lektury wybranych tekstów oraz umożliwienie udziału w aktywnych formach edukacji takich jak: lekcja muzealna, wycieczka po Krakowie, rodzinna gra terenowa.
- 22 lutego wszyscy uczniowie pisali test konkursowy, który wyłonił laureatów klasowych
- 5 kwietnia reprezentowali naszą szkołę w finale Krakuska na Wawelu.
Miło nam poinformować, iż uczniowie naszej zdobyli wyróżnienia
1. Wojciech Ambrożkiewicz kl. III d - wyróżnienie I stopnia
2. Magdalena Gawlik kl. III b - wyróżnienie II stopnia
Jesteśmy dumni z uczniów, którzy reprezentowali naszą szkołę i osiągnęli tak wspaniałe wyniki. Zaprezentowali dużą wiedzę w zakresie historii, zabytków i legend naszego miasta.
Również uczniowie Magdalena Gawlik i Wojciech Ambrożkiewicz - zostali laureatami szkolnych eliminacji konkursu ortograficznego i reprezentowali naszą szkołę w Międzyszkolnym Konkursie ORTOFANEK.
Magdalena Gawlik kl. III b zajęła V miejsce
Wojciech Ambrożkiewicz kl. III d zajął VII miejsce.
Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.