Projekt Książka dla klas 4-6

W tym tygodniu, w naszej szkole, rusza PROJEKT KSIĄŻKA.
Celem projektu jest zachęcenie wszystkich uczniów naszej szkoły do czytania rożnorodnej literatury, do dzielenia się nią i rozmawiania o niej.

Projekt Książka polega na swobodnej wymianie książek, których uczniowie już nie potrzebują. Takie książki przynosimy na II piętro i kładziemy je na specjalnie do tego przygotowanej półce. Następnie wpisujemy na listę niebieską imię, nazwisko, klasę oraz tytuł książki, którą chcemy się podzielić z kolegami.
Na listę czerwoną wpisujemy swoje dane, jeśli książkę „wypożyczamy“ do poczytania na przerwie.
W wybrane, nieznane uczniom dni tygodnia, zaangażowani w projekt nauczyciele wręczają UCZNIOM PRZYŁAPANYM NA CZYTANIU wklejkę z datą i podpisem. Trzy osoby, które zbiorą najwięcej znaczków zostają SZKOLNYMI MOLAMI KSIĄŻKOWYMI. Uczniowie, którzy zdobędą co najmniej 10 znaczków, otrzymują dodatkowe oceny z języka polskiego.
Dodatkowo, wszyscy uczniowie, którzy podzielą się książkami otrzymają pozytywne uwagi.
Jowita Sęczkowska