Konkurs - Książka Kucharska

KONKURS NA STRONĘ  INTERNETOWĄ   DO KSIĄŻKI  KUCHARSKIEJ  SP 89 - II edycja „Żywienie jest jak życie musi być interesujące”

Nauczyciele przyrody w Szkole Podstawowej nr 89 w Krakowie organizują konkurs na przygotowanie stron do naszej książki kucharskiej. Zapraszamy do udziału w konkursie wszystkich uczniów naszej szkoły. Zapraszamy całe rodziny do wspólnego eksperymentowania i przygotowania potraw (niekoniecznie świątecznych).

Sponsorem konkursu jest Rada Rodziców przy SP89 .

Cele konkursu:

 • pogłębienie świadomości uczniów na temat zdrowego odżywiania, a także kształtowanie postawy odpowiedzialności za własne zdrowie;
 • zdobywanie umiejętności kulinarnych poprzez komponowanie receptur i przygotowywanie potraw;
 • poznawanie  i propagowanie zasad bezpieczeństwa żywności;
 • wspólne spędzanie czasu w gronie rodziny;
 1. Uczniowie mają za zadanie przygotowanie przepisu na  śniadanie na wynos, czyli takie które  można zabrać do pracy, szkoły lub na wycieczkę. W przepisach wykorzystajmy zdrowe produkty spożywcze, jak najmniej przetworzone. Zachęcamy do korzystania z produktów lokalnych, krajowych.
 2. Przyjmujemy indywidualne zgłoszenia każdego ucznia. W realizacji zadania  mile widziani są  rodzice.
 3. W przepisie należy podać tytuł potrawy, wartość kaloryczną 1 porcji potrawy (ilość kcal, białka, tłuszczu, węglowodanów) oraz wykonać ją w domu i zrobić zdjęcie. Przepis powinien być napisany czcionką 12 Verdana. Format A4, proszę załączyć  zdjęcie potrawy w formacie JPG rozdzielczość 600*800.
 4. W przepisie należy wymienić wszystkie składniki potrawy wraz z ich ilościami oraz sposób przygotowania dania.
 5. Przepis może być autorski, przekazywany w rodzinie z pokolenia na pokolenie. Jeżeli korzystacie Państwo ze stron internetowych kulinarnych proszę  podać link do strony, jest ważne to  w przypadku przestrzegania praw autorskich. Osobiście polecamy stronę  www.aktywniepozdrowie.pl 
 6. Uczestnictwo w konkursie jest dobrowolne. Przesłanie pracy jest równoznaczne z akceptacją regulaminu konkursu.
 7.  Pracę konkursową należy  przesłać drogą mailową  w załączniku  na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript. lub  Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.  wraz z podaniem imienia i nazwiska ucznia, klasy, tytułu potrawy w wiadomości.
 8.  Termin nadsyłania przepisów ustala się na   26 maja  2017 r.
 9. Do książki kucharskiej wyłonionych będzie 20 najzdrowszych, najciekawszych  potraw przesłanych w terminie.

Nauczyciele przyrody: Alicja Klimek, Wioletta Bętkowska, Maria Cygal

Komunikaty

 

Kontakt z sekretariatem szkoły możliwy jedynie pod numerem telefonu

660 63 73 73


 Nowy adres mailowy: sekretariat@sp89krakow.p


 

 Rada Rodziców przy Szkole Podstawowej nr 89

os. Piastów 34a
31-624 Kraków

Nr Konta:   Bank PKO  BP  69 1020 2906 0000 1802 0355 6321

slonko

edziennik

edziennik

spzlink2

naszeszkoly

ewidencja

bezpieczne wakacje

kuratorium

portal krakowa

Zintegrowana Policja

logo oke

baner kompetencje na szostke

Uniwersytet Dzieci logo kolor

akademiaprzyszlosci

logo ppp

sieciaki

logoBIP