„BLIŻEJ NAUKI, BLIŻEJ SIEBIE”

W dniu 28 marca 2017r w naszej szkole odbyła się kolejna edycja cyklicznego festiwalu nauki. W trakcie naszego wydarzenia prezentowane były pokazy uczniów VLO w Krakowie z zakresie projektu Fizyk on” realizowanego w ramach Olimpiady „Zwolnieni z teorii” oraz przedstawicieli Koła Przyrodniczego Studentów UJ. Jak co roku gościliśmy przedstawicieli Akademii Górniczo-Hutniczej Wydziału Odlewnictwa.

Dla uczniów klas 4-6 przygotowano wykład o tajemnicach druku 3D, a dla klas 1-3 warsztaty. Za aktywny udział uczniowie zostali nagrodzeni upominkami i dyplomami przygotowanymi przez naszych gości. Uczniowie uczestniczyli także w warsztatach przygotowanych przez pracowników naukowych Uniwersytetu Rolniczego Wydziału Leśnego – Centrum Edukacji Gleboznawstwa oraz spotkaniu z pracownikiem naukowym Stacji Badawczej na Antarktydzie.
W trakcie wydarzenia prezentowano także pokazy i doświadczenia przygotowane przez uczniów klas 4a, 4b, 4c, 4d, 4e, 5a, 5c, 6a, 6b, 6d pod kierunkiem nauczycieli przyrody. Klasa 5b pod kierunkiem wychowawcy Sylwii Poznańskiej, przy olbrzymim zaangażowaniu rodziców przygotowała ciekawy projekt „W zgodzie z naturą”. Za obsługę festiwalu odpowiadała klasa 6c pod kierunkiem Marii Cygal i Agnieszki Gryboś. Zdjęcia z naszego wydarzenia można obejrzeć poniżej. Dziękujemy wszystkim uczniom, nauczycielom i rodzicom zaangażowanym w nasz projekt. Szczególne podziękowania dla przedstawicieli krakowskich uczelni za pomoc w organizacji naszego festiwalu.
Nauczyciele przyrody: Alicja Klimek, Maria Cygal, Wioletta Bętkowska

Komunikaty

 

Kontakt z sekretariatem szkoły możliwy jedynie pod numerem telefonu

660 63 73 73


 Nowy adres mailowy: sekretariat@sp89krakow.p


 

 Rada Rodziców przy Szkole Podstawowej nr 89

os. Piastów 34a
31-624 Kraków

Nr Konta:   Bank PKO  BP  69 1020 2906 0000 1802 0355 6321

slonko

edziennik

edziennik

spzlink2

naszeszkoly

ewidencja

bezpieczne wakacje

kuratorium

portal krakowa

Zintegrowana Policja

logo oke

baner kompetencje na szostke

Uniwersytet Dzieci logo kolor

akademiaprzyszlosci

logo ppp

sieciaki

logoBIP