Edukacja globalna dla najmłodszych.

Zabawy z różnych stron świata to warsztaty przygotowane dla uczniów klas 1-3 przez uczennice klasy 6a: Olę Bojko, Nikolę Grabowską, Julię Guzik, Gabrysię Jonas, Marysię Machetę oraz Małgosię Wójcik.

W ramach zajęć uczniowie poznają wybrane kraje globalnego południa, zwyczaje, zabawy, rośliny i zwierzęta. Uczniowie uczestniczą w zabawach z: Ghany – „Zapłać pomarańczami”, Algierii – „Rzucanie do owocu”, Zambii – „Banyoka czyli wąż”, Boliwii – „Enchoque czyli kulołapka”, Gwatemali - „Piniata” i Indonezji – zabawa: „ Semut, orang, gajah czyli mrówka, człowiek i słoń”. Zabawy dostępne na stronie: http://www.globalna.edu.pl/.
Podczas warsztatów chcemy udowodnić, że do zabawy potrzebne jest dobre towarzystwo, chęci, owoce, kamyki, patyki, plastikowe obręcze i dobry humor. Zajęcia mają na celu pokazać uczniom jak wygląda życie ich rówieśników w krajach globalnego południa. Ważne jest to, że można dobrze się bawić niekoniecznie grając w gry komputerowe czy bawić się zabawkami kupionymi w sklepie. Ważna jest pomysłowość, dobre towarzystwo i chęć wspólnej zabawy.
Część klas uczestniczyło w warsztatach, a pozostałe zaprosimy już wkrótce.
Wioletta Bętkowska – nauczyciel przyrody oraz uczennice klasy 6a.

Nr Konta:   Bank PKO   69 1020 2906 0000 1802 0355 6321

mistrzowie kodowania