Edukacja globalna dla najmłodszych.

Zabawy z różnych stron świata to warsztaty przygotowane dla uczniów klas 1-3 przez uczennice klasy 6a: Olę Bojko, Nikolę Grabowską, Julię Guzik, Gabrysię Jonas, Marysię Machetę oraz Małgosię Wójcik.

W ramach zajęć uczniowie poznają wybrane kraje globalnego południa, zwyczaje, zabawy, rośliny i zwierzęta. Uczniowie uczestniczą w zabawach z: Ghany – „Zapłać pomarańczami”, Algierii – „Rzucanie do owocu”, Zambii – „Banyoka czyli wąż”, Boliwii – „Enchoque czyli kulołapka”, Gwatemali - „Piniata” i Indonezji – zabawa: „ Semut, orang, gajah czyli mrówka, człowiek i słoń”. Zabawy dostępne na stronie: http://www.globalna.edu.pl/.
Podczas warsztatów chcemy udowodnić, że do zabawy potrzebne jest dobre towarzystwo, chęci, owoce, kamyki, patyki, plastikowe obręcze i dobry humor. Zajęcia mają na celu pokazać uczniom jak wygląda życie ich rówieśników w krajach globalnego południa. Ważne jest to, że można dobrze się bawić niekoniecznie grając w gry komputerowe czy bawić się zabawkami kupionymi w sklepie. Ważna jest pomysłowość, dobre towarzystwo i chęć wspólnej zabawy.
Część klas uczestniczyło w warsztatach, a pozostałe zaprosimy już wkrótce.
Wioletta Bętkowska – nauczyciel przyrody oraz uczennice klasy 6a.

Komunikaty

Kontakt z sekretariatem szkoły możliwy jedynie pod numerem telefonu

660 63 73 73


 

Zwracamy się do Państwa z serdeczną prośbą o przekazanie 1% odpisu  podatku na rzecz Stowarzyszenia Pomocy Szkole Małopolska.
Rubryka: numer KRS - 0000052078
Rubryka: informacje uzupełniające - cel szczegółowy - należy wpisać:
dla Szkoły Podstawowej 89 Kraków.

Szczegółowe informacje w Librusie.


 

W zakładce REKRUTACJA można już znaleźć aktualny harmonogram rekrutacji do klasy pierwszej na rok szkolny 2020/21.


 

 Rada Rodziców przy Szkole Podstawowej nr 89

os. Piastów 34a
31-624 Kraków

Nr Konta:   Bank PKO  BP  69 1020 2906 0000 1802 0355 6321

slonko

edziennik

edziennik

spzlink2

naszeszkoly

ewidencja

bezpieczne wakacje

kuratorium

portal krakowa

Zintegrowana Policja

logo oke

baner kompetencje na szostke

Uniwersytet Dzieci logo kolor

akademiaprzyszlosci

logo ppp

sieciaki

logoBIP