„Ratujemy i uczymy ratować”

Uczniowie klasy IIIF wraz z przedszkolakami z przedszkola Akuku biorą udział w projekcie WOŚP „Ratujemy i uczymy ratować”. Zaczęliśmy już w drugiej klasie, ale od tego roku szkolnego zmieniła się grupa przedszkolna, więc wróciliśmy z tematami do początku.

Spotykamy się raz w tygodniu na jednej godzinie lekcyjnej po to, by krok po kroku poznawać i ćwiczyć pierwszą pomoc. Wiemy już dużo: znamy numery ratunkowe, umiemy wezwać pomoc, potrafimy ułożyć poszkodowanego w pozycji bocznej-ustalonej, ćwiczymy na fantomach oddechy ratownicze i uciskanie klatki piersiowej. Zwieńczeniem naszej ciężkiej pracy będzie spotkanie dzieci z rodzicami i wspólne uczenie się ratowania. Chodzi o to, byśmy się nie bali pomagać tym, którzy potrzebują naszej pomocy.

Zwracamy się do Państwa z serdeczną prośbą o przekazanie 1% odpisu  podatku na rzecz Stowarzyszenia Pomocy Szkole Małopolska.
Rubryka: numer KRS - 0000052078
Rubryka: informacje uzupełniające - cel szczegółowy - należy wpisać:
dla Szkoły Podstawowej 89 Kraków.

Szczegółowe informacje w Librusie.

W zakładce REKRUTACJA można już znaleźć aktualny harmonogram rekrutacji do klasy pierwszej na rok szkolny 2020/21.