„Ratujemy i uczymy ratować”

Uczniowie klasy IIIF wraz z przedszkolakami z przedszkola Akuku biorą udział w projekcie WOŚP „Ratujemy i uczymy ratować”. Zaczęliśmy już w drugiej klasie, ale od tego roku szkolnego zmieniła się grupa przedszkolna, więc wróciliśmy z tematami do początku.

Spotykamy się raz w tygodniu na jednej godzinie lekcyjnej po to, by krok po kroku poznawać i ćwiczyć pierwszą pomoc. Wiemy już dużo: znamy numery ratunkowe, umiemy wezwać pomoc, potrafimy ułożyć poszkodowanego w pozycji bocznej-ustalonej, ćwiczymy na fantomach oddechy ratownicze i uciskanie klatki piersiowej. Zwieńczeniem naszej ciężkiej pracy będzie spotkanie dzieci z rodzicami i wspólne uczenie się ratowania. Chodzi o to, byśmy się nie bali pomagać tym, którzy potrzebują naszej pomocy.

Egzaminy poprawkowe

odbędą się 28 sierpnia 2018r.

8:30 - język polski

10:00 - matematyka

W czasie wakacji sekretariat czynny dla stron

w godz. 9:00 - 12:00.