Mistrzowie Kodowania - Dash i Dot

Dziś na zajęcia z programowania organizowanych w ramach projektu Mistrzowie Kodowania zawitały do nas roboty Dash i Dot :) Od razu otrzymały nowe imiona: Pimpuś i Daisy :)

Uczniowie tworzyli programy, które pozwalały robotom poruszać się i wydawać dźwięki. Ciąg dalszy zabawy już za tydzień w czwartek o 14:25 w sali B3. #M_Kodowania

"Dash i Dot to najprawdziwsze roboty wyposażone w liczne sensory dają się zaprogramować na mnóstwo sposobów. Dash (Pimpuś) to większy robot na kółkach, który reaguje na głos, odnajduje przedmioty, tańczy i śpiewa. Dot (Daisy) to jego mniejszy przyjaciel, z którym może się komunikować. Robotami kieruje się za pomocą intuicyjnych, graficznych aplikacji, które dziecko z łatwością obsłuży z tableta lub smartfona.

Roboty mają charakter edukacyjny, ponieważ poprzez zabawę z robotem dzieci wchodzą w świat programowania (tworzenie zdarzeń, algorytmów, budowanie sekwencji i pętli, i wiele innych). Przy tym zupełnie nieświadomie rozwijają kluczowe w naszych czasach umiejętności: logicznego myślenia skupionego na rozwiązywaniu problemów, kreatywnego podejścia, precyzyjnego prezentowania swoich myśli, współpracy i podstaw j. angielskiego (nauka poprzez zabawę)." (źródło: www.wonderpolska.pl)

Zwracamy się do Państwa z serdeczną prośbą o przekazanie 1% odpisu  podatku na rzecz Stowarzyszenia Pomocy Szkole Małopolska.
Rubryka: numer KRS - 0000052078
Rubryka: informacje uzupełniające - cel szczegółowy - należy wpisać:
dla Szkoły Podstawowej 89 Kraków.

Szczegółowe informacje w Librusie.

W zakładce REKRUTACJA można już znaleźć aktualny harmonogram rekrutacji do klasy pierwszej na rok szkolny 2020/21.