20 grudnia 2016r -Dzień Ryby

W dniu 20 grudnia 2016r w naszej szkole po raz pierwszy obchodziliśmy „Dzień Ryby”. W trakcie tego dnia chcieliśmy zwrócić uwagę na te wyjątkowe zwierzęta, które żyją obok nas. Nie zawsze traktowane są z odpowiedzialnością i empatią. Zbliżają się Święta Bożego Narodzenia w tradycji polskiej jest spożywanie ryb.

Jedzmy ryby certyfikowane, które gwarantują, że kupowana przez nas ryba została złowiona lub wyhodowana w sposób przyjazny dla środowiska. Szukajmy ryb z certyfikatem MSC lub ASC. W tym dniu uczniowie klas 1-6 uczestniczyli w konkursach, zabawach na korytarzach szkolnych. Można było zaprezentować się wiedzą o rybach, ułożyć życzenia do złotej rybki oraz ozdobić wielką rybę czy wykonać rybie orgiami. W każdej z klas 4-6 uczniowie przygotowali prezentacje o rybach na klasowe spotkania wigilijne, które odbyły się w dniu 21 grudnia 2016r. Apelujemy do społeczności szkolnej, aby reagowała w przypadku konkretnego znęcania się nad tymi zwierzętami i zgłaszała takie przypadki odpowiednim służbom, gdyż łamane jest prawo. Jak kupować ryby? Warto zapoznać się z poradnikiem zamieszczonym na stronie ryby.wwf.pl. W informacji wykorzystano plakat ze strony empatia. pl.

ryba
Zdjęcia z Dnia Ryby zamieszczamy poniżej.

Komunikaty

Kontakt z sekretariatem szkoły możliwy jedynie pod numerem telefonu

660 63 73 73


 Nowy adres mailowy: sekretariat@sp89krakow.p


 

 Rada Rodziców przy Szkole Podstawowej nr 89

os. Piastów 34a
31-624 Kraków

Nr Konta:   Bank PKO  BP  69 1020 2906 0000 1802 0355 6321

slonko

edziennik

edziennik

spzlink2

naszeszkoly

ewidencja

bezpieczne wakacje

kuratorium

portal krakowa

Zintegrowana Policja

logo oke

grosik

Uniwersytet Dzieci logo kolor

logo ppp

sieciaki

logoBIP