Obchody Światowego Dnia Gleby

W dniu 5.12.2016r. uczniowie klas: 5 b, 5 c i 6 d uczestniczyli w obchodach Światowego Dnia Gleby na Uniwersytecie Rolniczym w Krakowie. W ramach wydarzenia zorganizowano niezwykle ciekawy wykład pt: „ Historia Krakowa zapisana w glebie”.

Odbyły się również warsztaty i pokazy dla uczniów z krakowskich szkół. W tym roku projektem objęci byli uczniowie klas 5 i 6 szkół podstawowych. Podczas warsztatów uczniowie badali odczyn i wilgotność próbek gleb, uczestniczyli w zajęciach w Sali Edukacji Przyrodniczo - Leśnej. W ramach spotkania uczniowie dowiedzieli się między innymi: czym są zdrowe gleby, jakie gleby mamy w Krakowie i Europie, co żyje w glebach i jak je można badać?

Bardzo dziękujemy panu dr inż. Piotrowi Pacanowskiemu z Uniwersytetu Rolniczego i wszystkim zaangażowanym w projekt za zaproszenie i możliwość udziału w tak ciekawych i świetnie przygotowanych zajęciach.
Uczniowie klas 5b,c i 6d wraz z wychowawcami.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć.