Obchody Światowego Dnia Gleby

W dniu 5.12.2016r. uczniowie klas: 5 b, 5 c i 6 d uczestniczyli w obchodach Światowego Dnia Gleby na Uniwersytecie Rolniczym w Krakowie. W ramach wydarzenia zorganizowano niezwykle ciekawy wykład pt: „ Historia Krakowa zapisana w glebie”.

Odbyły się również warsztaty i pokazy dla uczniów z krakowskich szkół. W tym roku projektem objęci byli uczniowie klas 5 i 6 szkół podstawowych. Podczas warsztatów uczniowie badali odczyn i wilgotność próbek gleb, uczestniczyli w zajęciach w Sali Edukacji Przyrodniczo - Leśnej. W ramach spotkania uczniowie dowiedzieli się między innymi: czym są zdrowe gleby, jakie gleby mamy w Krakowie i Europie, co żyje w glebach i jak je można badać?

Bardzo dziękujemy panu dr inż. Piotrowi Pacanowskiemu z Uniwersytetu Rolniczego i wszystkim zaangażowanym w projekt za zaproszenie i możliwość udziału w tak ciekawych i świetnie przygotowanych zajęciach.
Uczniowie klas 5b,c i 6d wraz z wychowawcami.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć.

Komunikaty

Kontakt z sekretariatem szkoły możliwy jedynie pod numerem telefonu

660 63 73 73


 Nowy adres mailowy: sekretariat@sp89krakow.p


 

 Rada Rodziców przy Szkole Podstawowej nr 89

os. Piastów 34a
31-624 Kraków

Nr Konta:   Bank PKO  BP  69 1020 2906 0000 1802 0355 6321

slonko

edziennik

edziennik

spzlink2

naszeszkoly

ewidencja

bezpieczne wakacje

kuratorium

portal krakowa

Zintegrowana Policja

logo oke

baner kompetencje na szostke

Uniwersytet Dzieci logo kolor

akademiaprzyszlosci

logo ppp

sieciaki

logoBIP