Godzina Kodowania 2016

Godzina Kodowania, organizowana w ramach Tygodnia Edukacji Informatycznej (Computer Science Education Week, USA, 5 - 11 grudnia 2016), jest największą inicjatywę edukacyjną w historii, adresowaną do uczniów z całego świata. Cieszy się również dużą popularnością w Polsce.

Można w niej uczestniczyć przez cały rok, 24/7, z dowolnego urządzenia i miejsca, w którym jest dostęp do Internetu, na lekcjach i zajęciach w szkole, jak i poza szkołą, indywidualnie lub w grupie uczniów. Ta inicjatywa nie jestograniczona tylko do szkół, może w niej brać udział każdy, w każdym wieku. Do tego nie jest potrzebne żadne przygotowanie informatyczne, czy w zakresie programowania.

Pierwotnie, celem tej inicjatywy było przybliżenie uczniom informatyki w formie łamigłówek z postaciami z ich gier i zabaw, których rozwiązanie polega na ułożeniu programów z gotowych bloczków. Oferta łamigłówek i kursów jest obecnie bardzo bogata, dzięki propozycjom wielu partnerów, takich jak Microsoft, czy Disney.

Mottem na stronie code.org jest:
Każdy uczeń w każdej szkole powinien mieć możliwość nauki informatyki (computer science)
Hadi Portavi, inicjator Godziny Kodowania.

Zachęcamy do zmierzenia się z tegorocznym kursem w ramach Godziny Kodowania, której głównymi bohaterami są Moana i Maui z filmu Disneya pt. "Moana"

Można zmienić język gry na polski - w tym celu wybierz język z listy rozwijalnej w lewym dolnym rogu.

#Mistrzowie_Kodowania

moana

Serdecznie zapraszamy, rodziców uczniów klas III, V (b, c, d, f), VI (b, c, e)i VII na

zebrania, które odbędą się 19 września 2018 r. o godz. 17:30.

Prezydium RR zaprasza na zebranie Plenarne RR, które odbędzie się w środę 19.09.2018 r. o godz.16.30 w stołówce szkolnej.
Prosimy o obowiązkowe stawienie się przedstawicieli wszystkich trójek
klasowych I-VIII
lub osób wyznaczonych na ich zastępców.