Prawa pacjenta - a co to takiego ? - ciekawa lekcja

Czy można przez całe życie być zdrowym? Nigdy nie mieć kataru, nie płakać z powodu bólu brzucha czy zęba, a gabinety lekarskie omijać szerokim łukiem Niestety tylko nieliczni mają takie szczęście.
Większość ludzi, w tym dzieci regularnie odwiedza lekarza. Lekarz przeprowadza wstępne badanie, a kiedy sytuacja wymaga szerszej diagnozy wypisuje skierowanie do szpitala. Pierwszy pobyt w szpitalu to prawdziwa przygoda. W każdej chwili ciekawość miesza się z obawami. Tak naprawdę nie ma się czego bać. Cały personel szpitala robi wszystko, aby dzieci wyzdrowiały i wróciły do domu. Przypomina im o tym Karta Praw Dziecka - Pacjenta opracowana przez Rzecznika Praw Dziecka i Rzecznika Praw Pacjenta.
O czym jest Karta Praw Dziecka - Pacjenta dowiedzieli się w dniu 28 listopada 2016r uczniowie klas 5c, 6a i 6d uczestniczący w warsztatach organizowanych przez eksperta z Biura Rzecznika Praw Pacjenta. Rzecznik Praw Pacjenta we współpracy z Ministerstwem Edukacji Narodowej oraz Ośrodkiem Rozwoju Edukacji przygotował dla uczniów szkół podstawowych lekcje wychowawcze na temat praw przysługujących pacjentom w Polsce. Uczniowie poznali także fragmenty książki Grzegorza Kasdepke pt. "Kuba i Buba w szpitalu czyli o prawach dziecka – pacjenta niemal wszystko." Zachęcam do zapoznania się z książką dostępną w bibliotece szkolnej.

 

 

Komunikaty

Kontakt z sekretariatem szkoły możliwy jedynie pod numerem telefonu

660 63 73 73


 

Zwracamy się do Państwa z serdeczną prośbą o przekazanie 1% odpisu  podatku na rzecz Stowarzyszenia Pomocy Szkole Małopolska.
Rubryka: numer KRS - 0000052078
Rubryka: informacje uzupełniające - cel szczegółowy - należy wpisać:
dla Szkoły Podstawowej 89 Kraków.

Szczegółowe informacje w Librusie.


 

W zakładce REKRUTACJA można już znaleźć aktualny harmonogram rekrutacji do klasy pierwszej na rok szkolny 2020/21.


 

 Rada Rodziców przy Szkole Podstawowej nr 89

os. Piastów 34a
31-624 Kraków

Nr Konta:   Bank PKO  BP  69 1020 2906 0000 1802 0355 6321

slonko

edziennik

edziennik

spzlink2

naszeszkoly

ewidencja

bezpieczne wakacje

kuratorium

portal krakowa

Zintegrowana Policja

logo oke

baner kompetencje na szostke

Uniwersytet Dzieci logo kolor

akademiaprzyszlosci

logo ppp

sieciaki

logoBIP