Tydzień Edukacji Globalnej - Anglia i Szkocja

24 listopada był jednym z wielu dni Tygodnia Edukacji Globalnej. W tym dniu uczniowie mieli możliwość choć trochę zbliżyć się do kultury oraz tradycji nie tylko Anglii ale także Szkocji i jej niezwykłego języka. 

Główną atrakcją były przede wszystkim ciekawe quizy sprawdzające znajomość kultury, sławnych ludzi i ciekawych miejsc Szkocji oraz Anglii a w szczególności Londynu. Zaangażowani w przygotowania uczniowie klasy 4c oraz 6a spisali się na medal przygotowując fantastyczne dekoracje, które w pełni oddawały klimat danego kraju.
Dużym zainteresowaniem wśród zwiedzających cieszyły się ogromne flagi, szkockie gry słowne, dzięki którym można było się dowiedzieć się, że kilt to tradycyjna szkocka spódniczka, haggis to nazwa szkockiego dania a bagpipe to nic innego jak tradycyjny szkocki instrument. Nie zabrakło również tradycyjnego szkockiego stroju, który z dumą był prezentowany przez uczniów.
Stoisko Wielkiej Brytanii przykuwało uwagę m.in.: multimedialną prezentacją autorstwa uczniów klasy 4c, wykonaną ręcznie makietą stadionu Wembley oraz ulotkami
z quizem w kształcie tradycyjnej czerwonej budki telefonicznej. Można było również sprawdzić swoją wiedzę na temat popularnych sportów w Wielkiej Brytanii oraz słynnych angielskich klubów piłkarskich. Ponadto, dla najzdolniejszych zwiedzających czekały nagrody w postaci ciastek i babeczek z flagami państw, a także ręcznie skomponowane naklejki
z flagami.

Iwona Drzyżdżyk

Komunikaty

 

Kontakt z sekretariatem szkoły możliwy jedynie pod numerem telefonu

660 63 73 73


 Nowy adres mailowy: sekretariat@sp89krakow.p


 

 Rada Rodziców przy Szkole Podstawowej nr 89

os. Piastów 34a
31-624 Kraków

Nr Konta:   Bank PKO  BP  69 1020 2906 0000 1802 0355 6321

slonko

edziennik

edziennik

spzlink2

naszeszkoly

ewidencja

bezpieczne wakacje

kuratorium

portal krakowa

Zintegrowana Policja

logo oke

baner kompetencje na szostke

Uniwersytet Dzieci logo kolor

akademiaprzyszlosci

logo ppp

sieciaki

logoBIP