I edycja Tygodnia Edukacji Globalnej "Razem dla pokoju"

Świat jest mały, o tym przekonaliśmy się w mijającym tygodniu. Po szkole spacerowali mieszkańcy różnych kontynentów. Można było podziwiać tradycyjne stroje indyjskie, greckie, arabskie, tureckie, szkockie, irlandzkie i nowoczesne.

 Uczniowie dziesięciu klas aktywnie organizowali wydarzenia tego tygodnia. W trakcie wydarzeń klasy 4-6 realizowały oryginalne pomysły. Dekoracje w salach i na korytarzach przenosiły nas do państw na rożnych kontynentach. Były konkursy, zabawy ,zagadki, częstowano uczestników lokalnymi przysmakami, słuchaliśmy muzyki oraz oglądaliśmy tańce nowoczesne, indyjskie, greckie, tureckie, irlandzkie oraz afrykańskie.

Szczególne podziękowania dla klas:
- 4a z wychowawcą za Irlandię;
- 6a i 4c z wychowawcami za Wielką Brytanię i Szkocję;
- 5a z wychowawcą za Turcję i tańce tureckie oraz prezentacje o Nowym Jorku;
- 5b z wychowawcą za Brazylię oraz tańce brazylijskie;
- 5c z wychowawcą za Indie i tańce indyjskie;
- 6b z wychowawcą za Dubaj , super dekoracje sali i stroje arabskie:
- 6c z nauczycielem przyrody za Grecję i taniec grecki;
- 6d z wychowawcą za Nigerię, Ghanę i Etiopię, tańce afrykańskie, tańce nowoczesne;
- 6e z wychowawcą za Madryt;
Był to tydzień pełen wrażeń. Uczniowie bawili się doskonale. Niestety nie we wszystkich państwach uczniowie mogą się tak bawić i spokojnie uczyć w szkole. Są na świecie kraje, gdzie większość dzieci nie ma możliwości uczęszczania do szkoły, muszą pracować aby utrzymać rodzinę, głodują, nie mają dostępu do czystej wody. Często nie mają dachu nad głową ,bo kraje pogrążone są w konfliktach wojennych lub zrujnowane przez klęski żywiołowe.
 

Komunikaty

Kontakt z sekretariatem szkoły możliwy jedynie pod numerem telefonu

660 63 73 73


 Nowy adres mailowy: sekretariat@sp89krakow.p


 

 Rada Rodziców przy Szkole Podstawowej nr 89

os. Piastów 34a
31-624 Kraków

Nr Konta:   Bank PKO  BP  69 1020 2906 0000 1802 0355 6321

slonko

edziennik

edziennik

spzlink2

naszeszkoly

ewidencja

bezpieczne wakacje

kuratorium

portal krakowa

Zintegrowana Policja

logo oke

baner kompetencje na szostke

Uniwersytet Dzieci logo kolor

akademiaprzyszlosci

logo ppp

sieciaki

logoBIP