AKCJA „GWIAZDKA DLA ZWIERZAKA”

Kochani :)

niedługo koniec roku 2016. Przed nami kolejne, długo oczekiwane Święta Bożego Narodzenia. Czas szczególny, magiczny, niosący ze sobą miłość, pokój, serdeczność, plany, marzenia oraz wiele innych emocji.

W tym pięknym, przedświątecznym okresie pamiętajmy przede wszystkim o tych, którzy z różnych powodów są w trudnej sytuacji życiowej. Są wśród nas zarówno ludzie, jak i zwierzęta dla których Święta, a często cały rok, to walka o przetrwanie. Możemy IM pomóc.

Nasza szkoła od wielu lat bierze udział w akcjach charytatywnych, mających na celu niesienie pomocy potrzebującym. Wierzymy, że i w tym roku nie zawiedziecie i otworzycie swe serca na potrzeby innych.

W tym miejscu zwracamy się szczególnie do wszystkich Rodziców, Opiekunów naszych Uczniów oraz całego Grona Nauczycielskiego z hasłem: POMAGAJMY DZIECIOM…. POMAGAĆJ  UCZMY SZACUNKU I WRAŻLIWOŚCI NA POTRZEBY INNYCH.

Pamiętajmy, że są wśród nas istoty, które żyją, myślą i czują,  ale nigdy do nas nie przemówią, nie zwrócą się bezpośrednio o pomoc – to ZWIERZĘTA. W najtrudniejszej sytuacji są bezdomne zwierzaki, których jest niestety coraz więcej. Setki, tysiące psów i kotów pozbawionych domu, opieki, często chorych, cierpiących w samotności… Pomyślmy o nich i starajmy się  pomóc w miarę posiadanych możliwości. Często nawet drobny gest, odruch serca może nieść pomoc i ratunek potrzebującym.

15573 av

Pragniemy gorąco zachęcić do wzięcia udziału w kolejnej akcji „GWIAZDKA DLA ZWIERZAKA”. Organizatorem akcji dla Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt jest Krakowskie Towarzystwo Opieki nad Zwierzętami. W akcji mogą brać udział placówki oświatowe – Uczniowie wraz z Rodzicami, Pracownicy, Przyjaciele Szkoły – Wszyscy, dla których nie jest obojętny los bezdomnych zwierząt.

Uczniowie, którzy wezmą udział w akcji mogą zgłaszać ten fakt Wychowawcom. Nagrodą będzie nie tylko wdzięczne serce zwierzaka ale także pozytywna uwaga :)

 

AKCJA GWIAZDKA DLA ZWIERZAKA ZOSTANIE PRZEPROWADZONA NA TERENIE NASZEJ SZKOŁY W OKRESIE

OD 5 GRUDNIA DO 9 GRUDNIA 2016 r.

Przedmiotem zbiórki będą przede wszystkim wymienione w Regulaminie Akcji dary w postaci:

  • Konserw oraz suchej karmy dla psów
  • Konserw oraz suchej karmy dla kotów

(karma powinna być zapakowana hermetycznie i z odpowiednio długim terminem przydatności do spożycia)

ZOSTAW PRZYNIESIONE ZWIERZĘCE SMAKOŁYKI
W SPECJALNIE PRZYGOTOWANYCH KOSZACH W SZATNI.

Można także pomóc Zwierzętom przynosząc rzeczy, których nie potrzebujemy i możemy oddać:

  • koce, kołdry (z wyłączeniem puchowych)
  • ręczniki, prześcieradła, podkłady (z wyłączeniem ubrań i materacy)
  • smycze, obroże, kagańce, haltery (kantarki)
  • pojemniki do jedzenia i picia
  • akcesoria do zabawy dla psów i kotów

Zachęcamy wszystkie Osoby, które mogą i chcą wspomóc działalność Krakowskiego Towarzystwa Opieki nad Zwierzętami nie tylko „od święta” do odwiedzania strony internetowej www.schronisko.krakow.pl

Na stronie, w linku NASZE POTRZEBY, czyli jak pomóc znajdziecie Państwo szczegółowe informacje, w jaki sposób można pomagać bezdomnym Zwierzakom.

PAMIĘTAJMY - WARTO POMAGAĆ - DOBRO ZAWSZE POWRACA :)

Komunikaty

Kontakt z sekretariatem szkoły możliwy jedynie pod numerem telefonu

660 63 73 73


 Nowy adres mailowy: sekretariat@sp89krakow.p


 

 Rada Rodziców przy Szkole Podstawowej nr 89

os. Piastów 34a
31-624 Kraków

Nr Konta:   Bank PKO  BP  69 1020 2906 0000 1802 0355 6321

slonko

edziennik

edziennik

spzlink2

naszeszkoly

ewidencja

bezpieczne wakacje

kuratorium

portal krakowa

Zintegrowana Policja

logo oke

baner kompetencje na szostke

Uniwersytet Dzieci logo kolor

akademiaprzyszlosci

logo ppp

sieciaki

logoBIP