Znalazłeś dzikie zwierzę – co zrobić?

Znalazłeś dzikie zwierzę – co zrobić?
NIGDY NIE ZABIERAJ DO DOMU DZIKICH ZWIERZĄT KTÓRYM NIC NIE DOLEGA!


W dniu 16,17,18 listopada 2016r przedstawicielka Fundacji Dzika Klinika pani Joanna Wójcik - biolog, ornitolog przeprowadziła bezpłatne warsztaty z zakresu edukacji ekologicznej w ramach projektu "Ochrona różnorodności biologicznej ekosystemów zurbanizowanych” współfinansowanego przez Gminę Kraków.

W mieście żyją z nami dzikie zwierzęta takie jak: wiewiórki, zające, nietoperze, jeże, sarny, dziki, lisy oraz olbrzymia liczba ptaków. W trakcie warsztatów opowiadano uczniom o zagrożeniach jakie czyhają na dzikie zwierzęta w mieście, wskazywano formy pomocy zwierzętom. Szczególną uwagę zwracano dzieciom na zachowanie własnego bezpieczeństwa uczniów przy spotkaniu z dzikim zwierzęciem. Przedstawiono prezentacje poprzeplataną ciekawostkami z życia pacjentów kliniki. W zajęciach uczestniczyły klasy: 2f, 2b, 3d, 4a,4b, 4c, 4d, 4e, 5a, 5b, 5c, 6a, 6b, 6c, 6d. Na stronie internetowej www.dzikaklinika.com możesz się dowiedzieć jak pomóc zwierzętom oraz zapoznać się z listą ośrodków rehabilitacji dzikich zwierząt i lecznic weterynaryjnych udzielających pomocy. Poniżej zdjęcia z warsztatów.

Komunikaty

Kontakt z sekretariatem szkoły możliwy jedynie pod numerem telefonu

660 63 73 73


 Nowy adres mailowy: sekretariat@sp89krakow.p


 

 Rada Rodziców przy Szkole Podstawowej nr 89

os. Piastów 34a
31-624 Kraków

Nr Konta:   Bank PKO  BP  69 1020 2906 0000 1802 0355 6321

slonko

edziennik

edziennik

spzlink2

naszeszkoly

ewidencja

bezpieczne wakacje

kuratorium

portal krakowa

Zintegrowana Policja

logo oke

grosik

Uniwersytet Dzieci logo kolor

logo ppp

sieciaki

logoBIP