Znalazłeś dzikie zwierzę – co zrobić?

NIGDY NIE ZABIERAJ DO DOMU DZIKICH ZWIERZĄT KTÓRYM NIC NIE DOLEGA!

W dniu 16,17,18 listopada 2016r przedstawicielka Fundacji Dzika Klinika pani Joanna Wójcik - biolog, ornitolog przeprowadziła bezpłatne warsztaty z zakresu edukacji ekologicznej w ramach projektu "Ochrona różnorodności biologicznej ekosystemów zurbanizowanych” współfinansowanego przez Gminę Kraków.

W mieście żyją z nami dzikie zwierzęta takie jak: wiewiórki, zające, nietoperze, jeże, sarny, dziki, lisy oraz olbrzymia liczba ptaków. W trakcie warsztatów opowiadano uczniom o zagrożeniach jakie czyhają na dzikie zwierzęta w mieście, wskazywano formy pomocy zwierzętom. Szczególną uwagę zwracano dzieciom na zachowanie własnego bezpieczeństwa uczniów przy spotkaniu z dzikim zwierzęciem. Przedstawiono prezentacje poprzeplataną ciekawostkami z życia pacjentów kliniki. W zajęciach uczestniczyły klasy: 2f, 2b, 3d, 4a,4b, 4c, 4d, 4e, 5a, 5b, 5c, 6a, 6b, 6c, 6d. Na stronie internetowej www.dzikaklinika.com możesz się dowiedzieć jak pomóc zwierzętom oraz zapoznać się z listą ośrodków rehabilitacji dzikich zwierząt i lecznic weterynaryjnych udzielających pomocy. Poniżej zdjęcia z warsztatów.

Nr Konta:   Bank PKO   69 1020 2906 0000 1802 0355 6321

mistrzowie kodowania