Kwesta na rzecz Hospicjum Św. Łazarza

30 października, w niedzielę na Cmentarzu Batowice grupa uczniów z klasy IIIF pod opieką wychowawcy kwestowała na rzecz potrzebujących z Hospicjum Św. Łazarza. Ania Olszańska, Natalia Kusz, Laura Biela, Krzysztof Klimczyk i Kacper Biela z klasy IId pomimo zimna, stali i zachęcali odwiedzających groby swoich bliskich do wsparcia tego szczytnego celu.

W tym charytatywnym dziele dzieciom pomagały ich mamy, które z równym zaangażowaniem, jak ich pociechy kwestowały dla hospicjum. To bardzo budujący fakt, że są wśród naszych uczniów tacy, co bez wahania gotowi są poświęcić swój wolny czas dla drugiego człowieka. Wolontariat w szkole wśród dzieci i młodzieży jest promowany na różne sposoby. My od lat współpracujemy z Hospicjum Św. Łazarza i staramy się brać czynny udział w przedsięwzięciach związanych z tą instytucją. Ważne jest, by w dzieciach już od najmłodszych lat wypracować postawy prospołeczne, żeby w przyszłości Ci młodzi ludzie byli gotowi do pomocy innym. Takie działania właśnie temu służą i sprzyjają.

Zwracamy się do Państwa z serdeczną prośbą o przekazanie 1% odpisu  podatku na rzecz Stowarzyszenia Pomocy Szkole Małopolska.
Rubryka: numer KRS - 0000052078
Rubryka: informacje uzupełniające - cel szczegółowy - należy wpisać:
dla Szkoły Podstawowej 89 Kraków.

Szczegółowe informacje w Librusie.

W zakładce REKRUTACJA można już znaleźć aktualny harmonogram rekrutacji do klasy pierwszej na rok szkolny 2020/21.