Z życia klasy IIIF

Wycieczka po Krakowie pt. „Krakowskim tropem obronności i osobliwości”

W miesiącu październiku byliśmy na bardzo interesującej wycieczce w naszym mieście – Krakowie. Przeszliśmy Plantami rozpoczynając wędrówkę od Barbakanu, a skończyliśmy na skrzyżowaniu ul. Grodzkiej z ul. Poselską, tuż przy Kościele Św. Andrzeja.

Lekcja historii, w której braliśmy udział okazała się niezwykła, nie była tylko biernym słuchaniem Pani Przewodnik, uczestniczyliśmy aktywnie w poznawaniu przeszłości. Polecamy każdemu taką wyprawę, gdzie można na chwilę się zatrzymać, zastanowić nad tym co było.

Teatralne inspiracje

W ramach rozwijania u dzieci zainteresowań teatralnych, uczniowie do lekcji o żywiołach przygotowali w grupach przedstawienie teatralne pt. „Cztery żywioły”. Spektakl oparty był o tekst zamieszczony w podręczniku. Z pomocą rodziców dzieci stworzyły bardzo interesujące kostiumy. Przyjemnie patrzyło się na to, z jakim zaangażowaniem i pasją poszczególne zespoły prezentowały swoją interpretację sztuki.

Komunikaty

Serdecznie zapraszamy

rodziców naszych uczniów

na zebrania, które odbędą się:

16 stycznia 2018r. godz. 17:00 - klasy 1a, 1b, 1c, 2a, 2c, 3a, 3b, 3c, 3f

17 stycznia 2018r. godz. 17:00 - klasy IV - VII oraz 2b, 3d, 3e

18 stycznia 2018r. godz. 17:00 - klasa 1d


 

 

Rada Rodziców przy Szkole Podstawowej nr 89
os. Piastów 34a
31-624 Kraków

Nr Konta:   Bank PKO   69 1020 2906 0000 1802 0355 6321

slonko

edziennik

edziennik

logo1

naszeszkoly

ewidencja

bezpieczne wakacje

kuratorium

portal krakowa

Zintegrowana Policja

logo oke

mistrzowie kodowania

Uniwersytet Dzieci logo kolor

akademiaprzyszlosci

logo ppp

sieciaki

logoBIP