Z życia klasy IIIF

Wycieczka po Krakowie pt. „Krakowskim tropem obronności i osobliwości”

W miesiącu październiku byliśmy na bardzo interesującej wycieczce w naszym mieście – Krakowie. Przeszliśmy Plantami rozpoczynając wędrówkę od Barbakanu, a skończyliśmy na skrzyżowaniu ul. Grodzkiej z ul. Poselską, tuż przy Kościele Św. Andrzeja.

Lekcja historii, w której braliśmy udział okazała się niezwykła, nie była tylko biernym słuchaniem Pani Przewodnik, uczestniczyliśmy aktywnie w poznawaniu przeszłości. Polecamy każdemu taką wyprawę, gdzie można na chwilę się zatrzymać, zastanowić nad tym co było.

Teatralne inspiracje

W ramach rozwijania u dzieci zainteresowań teatralnych, uczniowie do lekcji o żywiołach przygotowali w grupach przedstawienie teatralne pt. „Cztery żywioły”. Spektakl oparty był o tekst zamieszczony w podręczniku. Z pomocą rodziców dzieci stworzyły bardzo interesujące kostiumy. Przyjemnie patrzyło się na to, z jakim zaangażowaniem i pasją poszczególne zespoły prezentowały swoją interpretację sztuki.

Zwracamy się do Państwa z serdeczną prośbą o przekazanie 1% odpisu  podatku na rzecz Stowarzyszenia Pomocy Szkole Małopolska.
Rubryka: numer KRS - 0000052078
Rubryka: informacje uzupełniające - cel szczegółowy - należy wpisać:
dla Szkoły Podstawowej 89 Kraków.

Szczegółowe informacje w Librusie.

W zakładce REKRUTACJA można już znaleźć aktualny harmonogram rekrutacji do klasy pierwszej na rok szkolny 2020/21.