Uczniowie podstawówek jadą za darmo

Rozpoczyna się nowy rok szkolny, a wraz z nim wprowadzona zostanie darmowa komunikacja miejska dla uczniów krakowskich szkół podstawowych. Nowe zasady będą obowiązują od 1 września.

Uczniowie podstawówek jadą za darmo
Fot. Portal Edukacyjny

Przez cały rok szkolny uprawnionymi do bezpłatnych przejazdów Komunikacją Miejską w Krakowie (KMK) są:

• wszystkie dzieci od urodzenia do czasu rozpoczęcia obowiązku szkolnego - na podstawie oświadczenia rodzica/opiekuna podróżującego z dzieckiem,
  • uczniowie krakowskich szkół podstawowych, w okresie roku szkolnego tj. od 1 września do 30 czerwca - na podstawie ważnej legitymacji szkolnej ucznia szkoły podstawowej zlokalizowanej na terenie Gminy Miejskiej Kraków, wydanej według wzoru określonego przez ministra właściwego do spraw edukacji narodowej.

Uprawnione dzieci mogą bezpłatnie podróżować wszystkimi tramwajami i autobusami Komunikacji Miejskiej w Krakowie na liniach miejskich i aglomeracyjnych w strefie biletowej I [Miasto Kraków] i II [Aglomeracja].

Uczniowie pozostałych szkół, zlokalizowanych poza granicami Gminy Miejskiej Kraków nadal mają uprawnienie do przejazdów na podstawie biletów ulgowych.

Przypomnijmy, decyzję w tej sprawie podjęła Rada Miasta Krakowa uchwałami Nr XL/707/16 z dnia 30 marca 2016 roku oraz Nr L/920/16 z dnia 6 lipca 2016 roku.

Źródło: www.portaledukacyjny.krakow.pl

Nr Konta:   Bank PKO   69 1020 2906 0000 1802 0355 6321