17 czerwca 2016 Dniem Pustej Klasy!

Czy słyszeliście o Dniu Pustej Klasy? Jest to pomysł, który powstał w 2012 roku w Wielkiej Brytanii. W tym roku, Ośrodek Działań Ekologicznych „Źródła” wraz z partnerami z Czech, Słowacji i Węgier, zaprosił szkoły do wspólnego świętowania tego wyjątkowego dnia – dnia, w którym dzieci i młodzież, wspólnie ze swoimi nauczycielami, porzucają naukę w klasie na rzecz nauki w przyrodzie.


W teren wyszło około 120 tysięcy dzieci z blisko 1000 szkół i przedszkoli w całej Polsce. Udało się też nam, około 600 uczniów naszej szkoły świętowało ten dzień poza murami szkoły, na zabawach sportowych, spacerach, piknikach połączonych z zajęciami edukacyjnymi, wycieczkach reakreacyjno- przedmiotowych, spotkaniach rodzinnych itd. Zabawa była wspaniała. Zdjęcia z akcji można zobaczyć poniżej.
W dniu 17 czerwca uczniowie klasy 2 e i 4 c uczestniczyli w lekcji na świeżym powietrzu. Poznali legendę o Wandzie oraz historię, kiedy i dlaczego w tym miejscu usypano kopiec. Na szczycie kopca wykonaliśmy pamiątkowe zdjęcia. Poznawaliśmy florę i faunę najbliższej okolicy - uczniowie w grupach wykonali projekty. Był czas na grę w badmintona, klasy, piłkę, gry planszowe na kocach oraz na smaczne drugie śniadanie.

Komunikaty

Kontakt z sekretariatem szkoły możliwy jedynie pod numerem telefonu

660 63 73 73


 Nowy adres mailowy: sekretariat@sp89krakow.p


 

 Rada Rodziców przy Szkole Podstawowej nr 89

os. Piastów 34a
31-624 Kraków

Nr Konta:   Bank PKO  BP  69 1020 2906 0000 1802 0355 6321

slonko

edziennik

edziennik

spzlink2

naszeszkoly

ewidencja

bezpieczne wakacje

kuratorium

portal krakowa

Zintegrowana Policja

logo oke

grosik

Uniwersytet Dzieci logo kolor

logo ppp

sieciaki

logoBIP