17 czerwca 2016 Dniem Pustej Klasy!

Czy słyszeliście o Dniu Pustej Klasy? Jest to pomysł, który powstał w 2012 roku w Wielkiej Brytanii. W tym roku, Ośrodek Działań Ekologicznych „Źródła” wraz z partnerami z Czech, Słowacji i Węgier, zaprosił szkoły do wspólnego świętowania tego wyjątkowego dnia – dnia, w którym dzieci i młodzież, wspólnie ze swoimi nauczycielami, porzucają naukę w klasie na rzecz nauki w przyrodzie.

W teren wyszło około 120 tysięcy dzieci z blisko 1000 szkół i przedszkoli w całej Polsce. Udało się też nam, około 600 uczniów naszej szkoły świętowało ten dzień poza murami szkoły, na zabawach sportowych, spacerach, piknikach połączonych z zajęciami edukacyjnymi, wycieczkach reakreacyjno- przedmiotowych, spotkaniach rodzinnych itd. Zabawa była wspaniała. Zdjęcia z akcji można zobaczyć poniżej.
W dniu 17 czerwca uczniowie klasy 2 e i 4 c uczestniczyli w lekcji na świeżym powietrzu. Poznali legendę o Wandzie oraz historię, kiedy i dlaczego w tym miejscu usypano kopiec. Na szczycie kopca wykonaliśmy pamiątkowe zdjęcia. Poznawaliśmy florę i faunę najbliższej okolicy - uczniowie w grupach wykonali projekty. Był czas na grę w badmintona, klasy, piłkę, gry planszowe na kocach oraz na smaczne drugie śniadanie.

Nowy adres mailowy: sekretariat@sp89krakow.p