Ratujemy i uczymy ratować 2016

W maju i czerwcu dzieci z klasy IIF i Przedszkola Akuku brały udział w programie Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy „Ratujemy i uczymy ratować”. Uczniowie i przedszkolaki uczestniczyli w zajęciach, na których uczyły się udzielania pierwszej pomocy, krok po kroku.

Teraz już każdy z nich wie, że zanim przystąpi do działań ratowniczych, musi zadbać o swoje bezpieczeństwo. Dzieci bezbłędnie potrafią wybrać numery ratunkowe, określić czy poszkodowany jest przytomny, czy też nie. Uczniowie i przedszkolaki ćwiczyli ułożenie osoby poszkodowanej w pozycji bocznej ustalonej. Trzeba przyznać, że „mali ratownicy” spisali się na medal. Byli bardzo zainteresowani tematyką zajęć, chętnie uczestniczyli w praktycznych ćwiczeniach. Ze względu na zbliżające się wakacje nie udało nam się ukończyć całego cyklu szkolenia. Razem z panią Małgosią Finowską, wychowawcą grupy przedszkolnej Krasnoludki, postanowiłyśmy, że zaraz we wrześniu będziemy kontynuować działalność związaną z propagowanie pierwszej pomocy, zarówno wśród naszych podopiecznych, jak i ich rodziców. Wszyscy doskonale wiemy, iż umiejętność działania w sytuacjach kryzysowych jest bardzo ważna i wielokrotnie ratuje życie drugiej osoby. Istotne zatem wydaje się być to, by już od najwcześniejszych lat uczyć dzieci pierwszej pomocy.

Komunikaty

Kontakt z sekretariatem szkoły możliwy jedynie pod numerem telefonu

660 63 73 73


 Nowy adres mailowy: sekretariat@sp89krakow.p


 

 Rada Rodziców przy Szkole Podstawowej nr 89

os. Piastów 34a
31-624 Kraków

Nr Konta:   Bank PKO  BP  69 1020 2906 0000 1802 0355 6321

slonko

edziennik

edziennik

spzlink2

naszeszkoly

ewidencja

bezpieczne wakacje

kuratorium

portal krakowa

Zintegrowana Policja

logo oke

grosik

Uniwersytet Dzieci logo kolor

logo ppp

sieciaki

logoBIP