Lekcja inaczej

W klasie IIf uczniowie z pomocą rodziców i w konsultacji ze swoim nauczycielem przygotowali i poprowadzili kilka niezapomnianych lekcji. Okazało się, że już na tym etapie edukacji można samemu opracować ciekawe zajęcia i przedstawić je swoim kolegom i koleżankom.

Tematy prezentacji były różne wśród nich: „Co wiemy o koniach”, „Psy i koty, czyli nasi ulubieńcy”, „Historia piłki nożnej”, „Koty”, „Kosmos”, „Popularne zwierzęta domowe: kot, chomik, szynszyla”, „Kolejowe ABC”, „Kosmos, Układ Słoneczny. Nasza planeta we wszechświecie”, „Mnożymy i dzielimy – powtarzamy wiadomości”. Poziom przygotowania lekcji w tym pomoce, eksponaty, materiały do pracy na zajęciach, w wielu przypadkach był bardzo wysoki. Dzieci odpowiedzialnie podeszły do zadania. Co więcej, mówiły i przedstawiały to, co ich interesuje. „Mali nauczyciele” pamiętali, by na ich lekcji nie zabrakło pracy w grupach, uaktywniali kolegów przygotowując karty pracy, krzyżówki, rebusy, kolorowanki, puzzle. To wszystko sprawiło, że zajęcia były atrakcyjne, dzieci oceniły je jako bardzo dobre.

Dziękuję bardzo sowim uczniom i ich Rodzicom za zaangażowanie w to, co dzieje się w naszej klasie. Już teraz zachęcam do podobnych działań w przyszłym roku szkolnym.

Komunikaty

Kontakt z sekretariatem szkoły możliwy jedynie pod numerem telefonu

660 63 73 73


 Nowy adres mailowy: sekretariat@sp89krakow.p


 

 Rada Rodziców przy Szkole Podstawowej nr 89

os. Piastów 34a
31-624 Kraków

Nr Konta:   Bank PKO  BP  69 1020 2906 0000 1802 0355 6321

slonko

edziennik

edziennik

spzlink2

naszeszkoly

ewidencja

bezpieczne wakacje

kuratorium

portal krakowa

Zintegrowana Policja

logo oke

grosik

Uniwersytet Dzieci logo kolor

logo ppp

sieciaki

logoBIP