Lekcja inaczej

W klasie IIf uczniowie z pomocą rodziców i w konsultacji ze swoim nauczycielem przygotowali i poprowadzili kilka niezapomnianych lekcji. Okazało się, że już na tym etapie edukacji można samemu opracować ciekawe zajęcia i przedstawić je swoim kolegom i koleżankom.

Tematy prezentacji były różne wśród nich: „Co wiemy o koniach”, „Psy i koty, czyli nasi ulubieńcy”, „Historia piłki nożnej”, „Koty”, „Kosmos”, „Popularne zwierzęta domowe: kot, chomik, szynszyla”, „Kolejowe ABC”, „Kosmos, Układ Słoneczny. Nasza planeta we wszechświecie”, „Mnożymy i dzielimy – powtarzamy wiadomości”. Poziom przygotowania lekcji w tym pomoce, eksponaty, materiały do pracy na zajęciach, w wielu przypadkach był bardzo wysoki. Dzieci odpowiedzialnie podeszły do zadania. Co więcej, mówiły i przedstawiały to, co ich interesuje. „Mali nauczyciele” pamiętali, by na ich lekcji nie zabrakło pracy w grupach, uaktywniali kolegów przygotowując karty pracy, krzyżówki, rebusy, kolorowanki, puzzle. To wszystko sprawiło, że zajęcia były atrakcyjne, dzieci oceniły je jako bardzo dobre.

Dziękuję bardzo sowim uczniom i ich Rodzicom za zaangażowanie w to, co dzieje się w naszej klasie. Już teraz zachęcam do podobnych działań w przyszłym roku szkolnym.

Zwracamy się do Państwa z serdeczną prośbą o przekazanie 1% odpisu  podatku na rzecz Stowarzyszenia Pomocy Szkole Małopolska.
Rubryka: numer KRS - 0000052078
Rubryka: informacje uzupełniające - cel szczegółowy - należy wpisać:
dla Szkoły Podstawowej 89 Kraków.

Szczegółowe informacje w Librusie.

W zakładce REKRUTACJA można już znaleźć aktualny harmonogram rekrutacji do klasy pierwszej na rok szkolny 2020/21.