Lekcja inaczej

W klasie IIf uczniowie z pomocą rodziców i w konsultacji ze swoim nauczycielem przygotowali i poprowadzili kilka niezapomnianych lekcji. Okazało się, że już na tym etapie edukacji można samemu opracować ciekawe zajęcia i przedstawić je swoim kolegom i koleżankom.

Tematy prezentacji były różne wśród nich: „Co wiemy o koniach”, „Psy i koty, czyli nasi ulubieńcy”, „Historia piłki nożnej”, „Koty”, „Kosmos”, „Popularne zwierzęta domowe: kot, chomik, szynszyla”, „Kolejowe ABC”, „Kosmos, Układ Słoneczny. Nasza planeta we wszechświecie”, „Mnożymy i dzielimy – powtarzamy wiadomości”. Poziom przygotowania lekcji w tym pomoce, eksponaty, materiały do pracy na zajęciach, w wielu przypadkach był bardzo wysoki. Dzieci odpowiedzialnie podeszły do zadania. Co więcej, mówiły i przedstawiały to, co ich interesuje. „Mali nauczyciele” pamiętali, by na ich lekcji nie zabrakło pracy w grupach, uaktywniali kolegów przygotowując karty pracy, krzyżówki, rebusy, kolorowanki, puzzle. To wszystko sprawiło, że zajęcia były atrakcyjne, dzieci oceniły je jako bardzo dobre.

Dziękuję bardzo sowim uczniom i ich Rodzicom za zaangażowanie w to, co dzieje się w naszej klasie. Już teraz zachęcam do podobnych działań w przyszłym roku szkolnym.

Komunikaty

Zwracamy się do Państwa z serdeczną prośbą o przekazanie 1% odpisu  podatku na rzecz Stowarzyszenia Pomocy Szkole Małopolska.
Rubryka: numer KRS - 0000052078
Rubryka: informacje uzupełniające - cel szczegółowy - należy wpisać:
dla Szkoły Podstawowej 89 Kraków.

Szczegółowe informacje w Librusie.


 

W zakładce REKRUTACJA można już znaleźć aktualny harmonogram rekrutacji do klasy pierwszej na rok szkolny 2020/21.


 

 Rada Rodziców przy Szkole Podstawowej nr 89

os. Piastów 34a
31-624 Kraków

Nr Konta:   Bank PKO  BP  69 1020 2906 0000 1802 0355 6321

slonko

edziennik

edziennik

spzlink2

naszeszkoly

ewidencja

bezpieczne wakacje

kuratorium

portal krakowa

Zintegrowana Policja

logo oke

baner kompetencje na szostke

Uniwersytet Dzieci logo kolor

akademiaprzyszlosci

logo ppp

sieciaki

logoBIP