Majowe święta

Dnia 5 maja 2016 r. uczniowie klas drugich uroczystym apelem uczcili Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej i Narodowe Święto Konstytucji 3 Maja. Klas IIF przygotowała montaż słowno-muzyczny. Zarówno piosenki, jak i wiersze były dla dzieci lekcją historii.

Uczniowie dowiedzieli się, że nasza konstytucja była pierwszą w Europie nowoczesną ustawą zasadniczą, w której spisano prawa i obowiązki. Piosenka o fladze wzbudziła wiele pozytywnych emocji. Nie bez znaczenia są zatem słowa: „To jest właśnie polska flaga – patriotyzmu piękny znak!” Dzieci śpiewając dały wyraz całym sobą, jakimi są wspaniałymi patriotami. Na uznanie zasługują również pozostali uczniowie, którzy z powagą uczestniczyli w apelu.

Nowy adres mailowy: sekretariat@sp89krakow.p