Międzynarodowy Dzień Ziemi- "Palący temat - niska emisja!"

 22 kwietnia 2016r

Międzynarodowy Dzień Ziemi- "Palący temat - niska emisja!".

Obchody Światowego Dnia Ziemi w 2016r  poświęcone są w tym roku  tematom związanym z ochroną powietrza i przeciwdziałaniu emisji zanieczyszczeń. Jest to temat ważny, szczególnie w kontekście coraz gorszej jakości powietrza w Polsce wynikającej z zanieczyszczeń przemysłowych, komunikacyjnych i tzw. "niskiej emisji" czyli zanieczyszczeń powietrza przez gospodarstwa indywidualne.

Światowy Dzień Ziemi wymyślono po to, aby ludzie pochylili się nad losem planety, na której żyją. Moment  takiej refleksji ma nas uchronić przed popełnianiem kolejnych fatalnych w skutkach błędów. W tym celu  na całym świecie tysiące stowarzyszeń ekologicznych organizuje manifestacje, konferencje, pokazy i akcje na rzecz środowiska naturalnego.  Celem jest uświadomienie problemów związanych ze zmianami klimatu, przeludnieniem, wymieraniem gatunków czy brakiem wody. Działacze apelują do polityków o podjęcie pilnych działań, a politycy wydają apele do społeczności międzynarodowej, by działać wspólnie i bez opóźnień. Z dniem 12 listopada 2015 r. weszła w życie ustawa, zwana "antysmogową",  która daje samorządom możliwość decyzji, jakie paliwo będzie źródłem ciepła na ich terenie.  W tym roku temat obchodów łączy się z  uroczystym podpisaniem nowej umowy klimatycznej przez państwa Strony Konwencji Klimatycznej i Unię Europejską  w dniu  22 kwietnia 2016 roku w Nowym Jorku, a więc podczas obchodzonego na całym świecie Dnia Ziemi.

 Z tej okazji w naszej szkole zrealizowano warsztaty w ramach "Alarmu smogowego” oraz  wykonano tematyczne plakaty pod kierunkiem nauczycieli przyrody.

Miasto Kraków  przygotowało szereg  imprez okolicznościowych : wystawy ekologiczne, gry, zabawy, warsztaty, konkursy, zbiórka surowców wtórnych,sadzenie drzew, porady ogrodnicze, wycieczki rowerowe.

Wystarczy przynieść 40 butelek PET lub 40 puszek aluminiowych lub 40 baterii, aby otrzymać sadzonki kwiatów balkonowych i krzewów. Zbiórka surowców trwać będzie w piątek i sobotę w godzinach 10:00 – 18:00.

Z dokładnym programem obchodów można się   zapoznać www.krakow.pl.

Poniżej zdjęcia plakatów.

Komunikaty

Kontakt z sekretariatem szkoły możliwy jedynie pod numerem telefonu

660 63 73 73


 Nowy adres mailowy: sekretariat@sp89krakow.p


 

 Rada Rodziców przy Szkole Podstawowej nr 89

os. Piastów 34a
31-624 Kraków

Nr Konta:   Bank PKO  BP  69 1020 2906 0000 1802 0355 6321

slonko

edziennik

edziennik

spzlink2

naszeszkoly

ewidencja

bezpieczne wakacje

kuratorium

portal krakowa

Zintegrowana Policja

logo oke

grosik

Uniwersytet Dzieci logo kolor

logo ppp

sieciaki

logoBIP