Dzień Wody w naszej szkole

Światowy Dzień Wody obchodzimy 22 marca, ale każdego dnia powinniśmy pamiętać, że woda to życie i nie można jej marnować.

W dniu 17.03.2016r. klasy 4 i 5 uczestniczyły w apelu poświęconym obchodom Dnia Wody. Na co dzień nie zastanawiamy się:
Skąd się bierze woda?, Czy jest jej dużo?, Co by było, gdyby jej brakło?, Jak ją oszczędzać? Na te i inne pytania; prezentacje, quiz, piosenkę i wiersze przygotowały uczennice klasy 5a – Aleksandra Bojko, Gabriela Cholewa i Julia Guzik.
Niespodzianką na koniec był film „Życie ryb w wodzie”. Nakręcony przez dwie uczennice naszej szkoły. Marta Macheta z 6a i Maria Macheta z 5a wraz z tatą nakręcili zabawny film, który opowiada o życiu ryb słonowodnych, słodkowodnych oraz dwuśrodowiskowych.
Dla młodszych uczniów 22.03.2016r. przygotowano w świetlicy szkolnej spotkanie poświęcone obchodom Światowego Dnia Wody. Uczniowie obejrzeli prezentację, odpowiadali na pytania i przeprowadzali doświadczenia. Czy da się chodzić po wodzie? - czyli jak nartnik (owad) porusza się po wodzie i nie tonie. Po co nam mydło? - czyli uciekający brud. Każdy uczeń mógł sam przeprowadzić doświadczenia, chętnych nie brakowało.
Bardzo dziękuję uczennicom klasy 5a za duże zaangażowanie i przygotowanie apelu z okazji Dnia Wody.
Więcej szczegółów dotyczących braku wody, sposobów jej oszczędzania już wkrótce w zakładce – artykuły dla rodziców.
Wioletta Bętkowska – nauczyciel przyrody.

Komunikaty

Kontakt z sekretariatem szkoły możliwy jedynie pod numerem telefonu

660 63 73 73


 Nowy adres mailowy: sekretariat@sp89krakow.p


 

 Rada Rodziców przy Szkole Podstawowej nr 89

os. Piastów 34a
31-624 Kraków

Nr Konta:   Bank PKO  BP  69 1020 2906 0000 1802 0355 6321

slonko

edziennik

edziennik

spzlink2

naszeszkoly

ewidencja

bezpieczne wakacje

kuratorium

portal krakowa

Zintegrowana Policja

logo oke

grosik

Uniwersytet Dzieci logo kolor

logo ppp

sieciaki

logoBIP