Wielkanocne, kolorowe kanapki !

Święta Wielkiej Nocy coraz bliżej. Wyczekujemy ich z niecierpliwością ze względu na spotkania z rodziną oraz z chęci spożywania potraw charakterystycznych dla polskiej tradycji takich jak jaja w majonezie, żur z kiełbasą , pasztetów, mazurków, przepysznych bab itd.

Wielkanoc to święto jajek. Klasa 4a, 4c i 5d wykonały na lekcji przyrody zdrowe posiłki z jajkiem w roli głównej. Zastawiono stół jak w małopolskich domach, nie zabrakło nawet swojskiej kiełbasy zrobionej osobiście przez tatę Dominiki. Efekty pracy można zobaczyć na zdjęciach poniżej.
W święta jemy niestety ciężkostrawne potrawy i pozostajemy w domach. Umiar w jedzeniu trafia się nam bardzo rzadko. W tym roku postawmy na zdrowie! Po świątecznym śniadaniu wybierzmy się na długi spacer na świeżym powietrzu.
Życzymy zdrowego świętowania! Zapraszamy rodziny do wspólnego gotowania i udziału w szkolnym konkursie kulinarnym.
Nauczyciele przyrody

Komunikaty

Kontakt z sekretariatem szkoły możliwy jedynie pod numerem telefonu

660 63 73 73


 Nowy adres mailowy: sekretariat@sp89krakow.p


 

 Rada Rodziców przy Szkole Podstawowej nr 89

os. Piastów 34a
31-624 Kraków

Nr Konta:   Bank PKO  BP  69 1020 2906 0000 1802 0355 6321

slonko

edziennik

edziennik

spzlink2

naszeszkoly

ewidencja

bezpieczne wakacje

kuratorium

portal krakowa

Zintegrowana Policja

logo oke

baner kompetencje na szostke

Uniwersytet Dzieci logo kolor

akademiaprzyszlosci

logo ppp

sieciaki

logoBIP