Wielkanocne, kolorowe kanapki !

Święta Wielkiej Nocy coraz bliżej. Wyczekujemy ich z niecierpliwością ze względu na spotkania z rodziną oraz z chęci spożywania potraw charakterystycznych dla polskiej tradycji takich jak jaja w majonezie, żur z kiełbasą , pasztetów, mazurków, przepysznych bab itd.

Wielkanoc to święto jajek. Klasa 4a, 4c i 5d wykonały na lekcji przyrody zdrowe posiłki z jajkiem w roli głównej. Zastawiono stół jak w małopolskich domach, nie zabrakło nawet swojskiej kiełbasy zrobionej osobiście przez tatę Dominiki. Efekty pracy można zobaczyć na zdjęciach poniżej.
W święta jemy niestety ciężkostrawne potrawy i pozostajemy w domach. Umiar w jedzeniu trafia się nam bardzo rzadko. W tym roku postawmy na zdrowie! Po świątecznym śniadaniu wybierzmy się na długi spacer na świeżym powietrzu.
Życzymy zdrowego świętowania! Zapraszamy rodziny do wspólnego gotowania i udziału w szkolnym konkursie kulinarnym.
Nauczyciele przyrody

Nowy adres mailowy: sekretariat@sp89krakow.p