Wspominamy Zimę w szkole

W naszej szkole w czasie ferii odbyła się akcja "Zima w szkole". Dzieci uczestniczyły w wielu ciekawych imprezach. miały one rozwijać wszechstronnie umiejętności, rozbudzać zainteresowania i zaciekawić wieloaspektowością świat kultury.

 18.I

Wizyta w nowohuckim Centrum Kultury w "Chacie u Szpinaka". Dzieci zapoznały się z obyczajami wsi, z e starymi narzędziami: młynkami ręcznymi, makutrami itp. Popróbowały pajdy chleba ze smalcem i skwarkami i kwasu chlebowego (to była prawdziwa atrakcja).
 
19.I
Wyjazd autokarowy na wystawę szopek krakowskich do Muzeum Historycznego MK Krzysztofory". Dzieci obejrzały prace nagrodzone i wyróżnione w konkursie szopek krakowskich z 2015 roku. Oglądaniu towarzyszyło milczenie i zachwyt małych obserwatorów. Wszyscy byli pod ogromnym wrażeniem.
 
20.I
Spotkanie z panią policjantką, która poprowadziła prelekcję na temat bezpieczeństwa na drodze i w czasie zimowych zabaw: na lodowisku, na sankach. Dzieci wykazały ogromne zainteresowanie- chętnie zadawały pytania.
 
21.I
W tym dniu odbył się Dzień Sportu. Dzieci miały do pokonania (zespołowo) 10 przystanków z zadaniami: toczenie piłką, rzut obręczą na kijek, przeczołganie sie przez tunel, strzał piłką do brami, jazda na kocyku w siadzie klęcznym, przejście pod płotkiem, rzut woreczkami do celu, przejście po równoważni i z powrotem, skoki na piłce, przejście po drabinkach.
Zajęcia zostały przeprowadzone w ramach Akcji Zima zorganizowanej przez Spółdzielnię Mieszkaniową Mistrzejowice- Północ. Zajęcia poprowadzili działacze ogniska Apollo: panowie Leszek Tytko oraz Leszek Klimczak. Uczestnicy otrzymali upominki.
W tym dniu też odbył sie bal karnawałowy. W trakcie zabaw wyłoniono króla i królową balu. Wszystkie dzieci zachwyciły wspaniałymi strojami. Wyglądały pięknie.
 
22.I
Wyjście do Multikina na premierę filmu familijnego "Alvin i wiewiórki. Wielka wyprawa."

Komunikaty

Kontakt z sekretariatem szkoły możliwy jedynie pod numerem telefonu

660 63 73 73


 Nowy adres mailowy: sekretariat@sp89krakow.p


 

 Rada Rodziców przy Szkole Podstawowej nr 89

os. Piastów 34a
31-624 Kraków

Nr Konta:   Bank PKO  BP  69 1020 2906 0000 1802 0355 6321

slonko

edziennik

edziennik

spzlink2

naszeszkoly

ewidencja

bezpieczne wakacje

kuratorium

portal krakowa

Zintegrowana Policja

logo oke

baner kompetencje na szostke

Uniwersytet Dzieci logo kolor

akademiaprzyszlosci

logo ppp

sieciaki

logoBIP