Wspominamy Zimę w szkole

W naszej szkole w czasie ferii odbyła się akcja "Zima w szkole". Dzieci uczestniczyły w wielu ciekawych imprezach. miały one rozwijać wszechstronnie umiejętności, rozbudzać zainteresowania i zaciekawić wieloaspektowością świat kultury.

18.I

Wizyta w nowohuckim Centrum Kultury w "Chacie u Szpinaka". Dzieci zapoznały się z obyczajami wsi, z e starymi narzędziami: młynkami ręcznymi, makutrami itp. Popróbowały pajdy chleba ze smalcem i skwarkami i kwasu chlebowego (to była prawdziwa atrakcja).

19.I
Wyjazd autokarowy na wystawę szopek krakowskich do Muzeum Historycznego MK Krzysztofory". Dzieci obejrzały prace nagrodzone i wyróżnione w konkursie szopek krakowskich z 2015 roku. Oglądaniu towarzyszyło milczenie i zachwyt małych obserwatorów. Wszyscy byli pod ogromnym wrażeniem.

20.I
Spotkanie z panią policjantką, która poprowadziła prelekcję na temat bezpieczeństwa na drodze i w czasie zimowych zabaw: na lodowisku, na sankach. Dzieci wykazały ogromne zainteresowanie- chętnie zadawały pytania.

21.I
W tym dniu odbył się Dzień Sportu. Dzieci miały do pokonania (zespołowo) 10 przystanków z zadaniami: toczenie piłką, rzut obręczą na kijek, przeczołganie sie przez tunel, strzał piłką do brami, jazda na kocyku w siadzie klęcznym, przejście pod płotkiem, rzut woreczkami do celu, przejście po równoważni i z powrotem, skoki na piłce, przejście po drabinkach.
Zajęcia zostały przeprowadzone w ramach Akcji Zima zorganizowanej przez Spółdzielnię Mieszkaniową Mistrzejowice- Północ. Zajęcia poprowadzili działacze ogniska Apollo: panowie Leszek Tytko oraz Leszek Klimczak. Uczestnicy otrzymali upominki.
W tym dniu też odbył sie bal karnawałowy. W trakcie zabaw wyłoniono króla i królową balu. Wszystkie dzieci zachwyciły wspaniałymi strojami. Wyglądały pięknie.

22.I
Wyjście do Multikina na premierę filmu familijnego "Alvin i wiewiórki. Wielka wyprawa."

Nowy adres mailowy: sekretariat@sp89krakow.p